Orkaan Milton afgezwakt naar categorie 1
ORLANDO/TAMPA (ANP/RTR) - De orkaan Milton die van west naar oost over Florida trekt, is afgezwakt tot een orkaan uit de categorie 1. Daarmee blijft Milton gevaarlijk met windsnelheden van momenteel 145 kilometer per uur. Er zijn vijf categorieën voor de kracht van een orkaan. Categorie 5 is verwoestend met windsnelheden van meer dan 250 kilometer per uur. De schade in categorie 1 blijft doorgaans beperkt met windsnelheden tot 155 kilometer per uur.
Verwacht wordt dat de storm nog steeds de kracht van een orkaan heeft, wanneer die de oostkust bereikt en daarna verder afzwakt boven de Atlantische Oceaan. Milton bereikt die oceaan naar verwachting donderdagmiddag (Nederlandse tijd) in een streek circa 275 kilometer ten noorden van Miami en niet ver van de lucht- en ruimtevaartbasis Cape Canaveral.
Het noodweer gaat gepaard met tornado's en hevige regenval. In Saint Lucie aan de oostkust zijn volgens de plaatselijke autoriteiten doden gevallen door een tornado. De stroom is bij miljoenen huishoudens uitgevallen en de wateroverlast en schade zijn aanzienlijk.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
12 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
2 uur geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
3 uur geleden