Orkaan Milton afgezwakt naar categorie 1
ORLANDO/TAMPA (ANP/RTR) - De orkaan Milton die van west naar oost over Florida trekt, is afgezwakt tot een orkaan uit de categorie 1. Daarmee blijft Milton gevaarlijk met windsnelheden van momenteel 145 kilometer per uur. Er zijn vijf categorieën voor de kracht van een orkaan. Categorie 5 is verwoestend met windsnelheden van meer dan 250 kilometer per uur. De schade in categorie 1 blijft doorgaans beperkt met windsnelheden tot 155 kilometer per uur.
Verwacht wordt dat de storm nog steeds de kracht van een orkaan heeft, wanneer die de oostkust bereikt en daarna verder afzwakt boven de Atlantische Oceaan. Milton bereikt die oceaan naar verwachting donderdagmiddag (Nederlandse tijd) in een streek circa 275 kilometer ten noorden van Miami en niet ver van de lucht- en ruimtevaartbasis Cape Canaveral.
Het noodweer gaat gepaard met tornado's en hevige regenval. In Saint Lucie aan de oostkust zijn volgens de plaatselijke autoriteiten doden gevallen door een tornado. De stroom is bij miljoenen huishoudens uitgevallen en de wateroverlast en schade zijn aanzienlijk.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
4 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
5 uur geleden