Orkaan Laura wint aan kracht en koerst af op Texas
AUSTIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse staten Texas en Louisiana zetten zich schrap voor orkaan Laura. Die komt waarschijnlijk in de loop van woensdag aan land. De orkaan kan overstromingen veroorzaken aan de kust en tientallen kilometers landinwaarts, waarschuwt het National Hurricane Center. De wind kan snelheden tot 185 kilometer per uur bereiken.
"We moeten voorbereid zijn", zegt gouverneur Greg Abbott van Texas. Op sommige plekken worden mensen geëvacueerd. In Texas zijn opvangplaatsen ingericht, met voorzorgsmaatregelen vanwege het coronavirus. Abbott roept gezinnen op om naar hotels of motels te gaan zodat ze contact met anderen kunnen vermijden.
Laura is nu een orkaan uit de derde categorie. In totaal zijn er vijf niveaus. In de komende uren kan de orkaan aanzwellen tot categorie vier, de op één na hoogste. In 2017 vielen tientallen doden in Texas en Louisiana door orkaan Harvey. Die was van de derde categorie.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
2 uur geledenBONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.
5 uur geleden