Orkaan Isaias weer aan land in Verenigde Staten
RALEIGH (ANP/RTR/AFP) - De orkaan Isaias is opnieuw in de Verenigde Staten aan land gekomen, deze keer in de staat North Carolina. Eerder hield de orkaan onder meer al huis in de staat Florida en op de Bahama's. Verwacht wordt dat de orkaan verder naar het noorden trekt in het oosten van de Verenigde Staten.
Het Amerikaanse het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) heeft winden gemeten tot 140 kilometer per uur. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde in verband met de aankomende orkaan van categorie 1 al de noodtoestand af voor North Carolina. De gouverneur van New Jersey heeft in zijn staat ook de noodtoestand uitgeroepen.
Zaterdag trok Isaias over de Bahama's en werd de orkaan door de NHC afgeschaald naar tropische storm. Donderdag veroorzaakte de storm schade in Puerto Rico, waar bomen omwaaiden, elektrische leidingen werden neergehaald en huizen overspoeld werden. Een 56-jarige vrouw op het eiland kwam om het leven toen de auto waarin zij zat werd meegesleurd door het water.
In de Dominicaanse Republiek kwamen twee mensen om door noodweer. Isaias werd maandagochtend weer opgeschaald naar een orkaan.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
9 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
9 uur geleden