Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Idalia nu categorie 3, wordt de komende uren krachtiger

Orkaan Idalia nu categorie 3, wordt de komende uren krachtiger

MIAMI (ANP/RTR) - De orkaan Idalia, die de kust van Florida nadert, is in kracht toegenomen tot categorie drie. De storm bevindt zich nu nog boven zee, maar komt aan het begin van woensdagochtend lokale tijd aan land. Hij neemt daarbij in kracht toe tot categorie vier. In heel Florida wordt voor slecht weer gewaarschuwd, en in zeker 27 van de 68 gemeenten moeten mensen verplicht evacueren.

"Als u nog niet geëvacueerd bent, moet u dat onmiddellijk doen", zei het hoofd van de rampenbestrijding in Florida Kevin Guthrie een dag voordat Idalia aan land komt. "Laat alles uit uw handen vallen. U moet naar uw kamer gaan, uw spullen pakken en uzelf in veiligheid brengen." Het weer kan levensgevaarlijk zijn. Volgens de federale rampenbestrijdingsdienst FEMA komt het grootste gevaar van het water.

Orkaan Idalia veroorzaakt nu al windsnelheden tot 195 kilometer per uur, meldt het National Hurricane Center (NHC) in de meest recente update. De storm "neemt met hoge snelheid in kracht toe tot een grote orkaan" met "catastrofale stormvloed en verwoestende wind". Om te beginnen wordt de regio Big Bend getroffen, de bocht waar de westkust van Florida zich richting het zuiden uitstrekt. Uiteindelijk trekt de orkaan verder landinwaarts.

Tot en met donderdag kunnen de Golfkust van Florida en de staten Georgia en North en South Carolina te maken krijgen met stortregens waarbij er 10 tot 20 centimeter kan vallen. In sommige gebieden kan er zelfs 30 centimeter neerkomen, aldus het NHC. Daarnaast waarschuwt de dienst langs de kustlijn voor golven die een hoogte van 3 tot 4,6 meter kunnen bereiken.

Meer uit Buitenland

Klimaattop nadert einde zonder duidelijke doorbraken

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém is bijna voorbij, maar in de teksten die tot dusver naar buiten zijn gekomen en de reacties van onderhandelaars daarop zijn geen grote doorbraken te bespeuren. Laat op de avond (lokale tijd) zijn onderhandelaars nog wel met elkaar in gesprek op de COP30. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is bijvoorbeeld gaan praten met de voorzitter van de top, André Corrêa do Lago.

20 minuten geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

6 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

6 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

7 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

10 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

12 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

12 uur geleden