Orkaan Idalia nu categorie 3, wordt de komende uren krachtiger
MIAMI (ANP/RTR) - De orkaan Idalia, die de kust van Florida nadert, is in kracht toegenomen tot categorie drie. De storm bevindt zich nu nog boven zee, maar komt aan het begin van woensdagochtend lokale tijd aan land. Hij neemt daarbij in kracht toe tot categorie vier. In heel Florida wordt voor slecht weer gewaarschuwd, en in zeker 27 van de 68 gemeenten moeten mensen verplicht evacueren.
"Als u nog niet geëvacueerd bent, moet u dat onmiddellijk doen", zei het hoofd van de rampenbestrijding in Florida Kevin Guthrie een dag voordat Idalia aan land komt. "Laat alles uit uw handen vallen. U moet naar uw kamer gaan, uw spullen pakken en uzelf in veiligheid brengen." Het weer kan levensgevaarlijk zijn. Volgens de federale rampenbestrijdingsdienst FEMA komt het grootste gevaar van het water.
Orkaan Idalia veroorzaakt nu al windsnelheden tot 195 kilometer per uur, meldt het National Hurricane Center (NHC) in de meest recente update. De storm "neemt met hoge snelheid in kracht toe tot een grote orkaan" met "catastrofale stormvloed en verwoestende wind". Om te beginnen wordt de regio Big Bend getroffen, de bocht waar de westkust van Florida zich richting het zuiden uitstrekt. Uiteindelijk trekt de orkaan verder landinwaarts.
Tot en met donderdag kunnen de Golfkust van Florida en de staten Georgia en North en South Carolina te maken krijgen met stortregens waarbij er 10 tot 20 centimeter kan vallen. In sommige gebieden kan er zelfs 30 centimeter neerkomen, aldus het NHC. Daarnaast waarschuwt de dienst langs de kustlijn voor golven die een hoogte van 3 tot 4,6 meter kunnen bereiken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
4 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
6 uur geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
10 uur geleden