Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Idalia nu categorie 3, wordt de komende uren krachtiger

Orkaan Idalia nu categorie 3, wordt de komende uren krachtiger

MIAMI (ANP/RTR) - De orkaan Idalia, die de kust van Florida nadert, is in kracht toegenomen tot categorie drie. De storm bevindt zich nu nog boven zee, maar komt aan het begin van woensdagochtend lokale tijd aan land. Hij neemt daarbij in kracht toe tot categorie vier. In heel Florida wordt voor slecht weer gewaarschuwd, en in zeker 27 van de 68 gemeenten moeten mensen verplicht evacueren.

"Als u nog niet geëvacueerd bent, moet u dat onmiddellijk doen", zei het hoofd van de rampenbestrijding in Florida Kevin Guthrie een dag voordat Idalia aan land komt. "Laat alles uit uw handen vallen. U moet naar uw kamer gaan, uw spullen pakken en uzelf in veiligheid brengen." Het weer kan levensgevaarlijk zijn. Volgens de federale rampenbestrijdingsdienst FEMA komt het grootste gevaar van het water.

Orkaan Idalia veroorzaakt nu al windsnelheden tot 195 kilometer per uur, meldt het National Hurricane Center (NHC) in de meest recente update. De storm "neemt met hoge snelheid in kracht toe tot een grote orkaan" met "catastrofale stormvloed en verwoestende wind". Om te beginnen wordt de regio Big Bend getroffen, de bocht waar de westkust van Florida zich richting het zuiden uitstrekt. Uiteindelijk trekt de orkaan verder landinwaarts.

Tot en met donderdag kunnen de Golfkust van Florida en de staten Georgia en North en South Carolina te maken krijgen met stortregens waarbij er 10 tot 20 centimeter kan vallen. In sommige gebieden kan er zelfs 30 centimeter neerkomen, aldus het NHC. Daarnaast waarschuwt de dienst langs de kustlijn voor golven die een hoogte van 3 tot 4,6 meter kunnen bereiken.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

41 minuten geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

1 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

3 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

4 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

4 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

5 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

5 uur geleden