Orkaan Idalia aan land in Florida
TALLAHASSEE (ANP) - De orkaan Idalia heeft de Amerikaanse staat Florida bereikt. De storm verzwakte wel enigszins naar een orkaan in categorie 3, meldt het National Hurricane Center. Dat betekent dat de windsnelheden minder hoog zijn dan voorheen. De storm blijft wel zeer gevaarlijk.
De storm kwam rond 07.45 uur lokale tijd aan land in het dunbevolkte Taylor County. Kustplaatsen kregen te maken met overstromingen en de harde wind blaast bomen omver. Gouverneur Ron DeSantis heeft inwoners van zijn staat aangespoord goed op te passen en geen risico's te nemen. Tijdens zijn persconferentie in de stad Tallahassee knipperde de verlichting kortstondig.
De autoriteiten waarschuwen dat de harde wind en overstromingen levensgevaarlijk kunnen zijn. Zo'n 130.000 huishoudens in Florida kwamen woensdagochtend vroeg volgens Amerikaanse media al zonder stroom te zitten. De Nationale Garde in Florida heeft vanwege het noodweer een "volledige mobilisatie" aangekondigd. Er worden duizenden manschappen ingezet om bij te springen.
De storm beweegt zich naar verwachting richting de staten South Carolina, North Carolina en Georgia. Idalia gaat momenteel gepaard met windsnelheden van 125 mijl per uur, ruim 200 kilometer. Voor een verwoestende orkaan in categorie 4 zijn windsnelheden nodig van 130 mijl per uur.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Bij de doorzoeking van het toestel is niets gevonden, aldus Wizz Air tegen Britse media.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.
3 uur geledenHULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.
3 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
5 uur geleden