Orkaan Idalia aan land in Florida
TALLAHASSEE (ANP) - De orkaan Idalia heeft de Amerikaanse staat Florida bereikt. De storm verzwakte wel enigszins naar een orkaan in categorie 3, meldt het National Hurricane Center. Dat betekent dat de windsnelheden minder hoog zijn dan voorheen. De storm blijft wel zeer gevaarlijk.
De storm kwam rond 07.45 uur lokale tijd aan land in het dunbevolkte Taylor County. Kustplaatsen kregen te maken met overstromingen en de harde wind blaast bomen omver. Gouverneur Ron DeSantis heeft inwoners van zijn staat aangespoord goed op te passen en geen risico's te nemen. Tijdens zijn persconferentie in de stad Tallahassee knipperde de verlichting kortstondig.
De autoriteiten waarschuwen dat de harde wind en overstromingen levensgevaarlijk kunnen zijn. Zo'n 130.000 huishoudens in Florida kwamen woensdagochtend vroeg volgens Amerikaanse media al zonder stroom te zitten. De Nationale Garde in Florida heeft vanwege het noodweer een "volledige mobilisatie" aangekondigd. Er worden duizenden manschappen ingezet om bij te springen.
De storm beweegt zich naar verwachting richting de staten South Carolina, North Carolina en Georgia. Idalia gaat momenteel gepaard met windsnelheden van 125 mijl per uur, ruim 200 kilometer. Voor een verwoestende orkaan in categorie 4 zijn windsnelheden nodig van 130 mijl per uur.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
1 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
4 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geleden