Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Ida kan verzekeraars minstens 15 miljard dollar kosten

Orkaan Ida kan verzekeraars minstens 15 miljard dollar kosten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De orkaan Ida die het zuiden van de Verenigde Staten heeft getroffen, kan verzekeraars minstens 15 miljard dollar, omgerekend 12,7 miljard euro, aan schade gaan kosten. Maar analisten sluiten niet uit dat de kosten voor verzekeraars kunnen oplopen tot 20 miljard dollar of zelfs meer.

Het gaat nu nog om vroege inschattingen en bij orkanen uit het verleden zoals Katrina in 2005, werd de werkelijke omvang van de schade pas na dagen duidelijk. Orkanen richten ook in het binnenland vaak veel schade aan. De zuidelijke staat Louisiana wordt vooral hard getroffen. Vrijwel niemand in de staat heeft elektriciteit, waaronder in New Orleans. Ook de watervoorziening is beschadigd.

"De wind blijft hard waaien en de waterniveaus stijgen", aldus een analist van zakenbank RBC Capital Markets. "Het zal nog enige tijd duren voordat we een volledig beeld van de verzekerde schade hebben. Op dit moment rekenen we niet op een 'worst case verlies', maar wel op een aanzienlijk totaal."

Meer uit Financieel

Na stakingen alsnog cao-akkoord bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.

37 minuten geleden
Supermarktketen PLUS rondt fusie met Coop af, lijdt wel verlies

UTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.

38 minuten geleden
Nevi: omstandigheden in industrie verbeterd ondanks Iranoorlog

ZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.

49 minuten geleden
Beurzen Azië stijgen hard na opmerkingen Trump over einde oorlog

TOKIO (ANP) - De beurzen in Azië gingen woensdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse president Donald Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn.

52 minuten geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

1 uur geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

1 uur geleden
Eigenaar Amac opent Apple Museum, verwacht zeker 50.000 bezoekers

UTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.

2 uur geleden