Orkaan Ida kan verzekeraars minstens 15 miljard dollar kosten
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De orkaan Ida die het zuiden van de Verenigde Staten heeft getroffen, kan verzekeraars minstens 15 miljard dollar, omgerekend 12,7 miljard euro, aan schade gaan kosten. Maar analisten sluiten niet uit dat de kosten voor verzekeraars kunnen oplopen tot 20 miljard dollar of zelfs meer.
Het gaat nu nog om vroege inschattingen en bij orkanen uit het verleden zoals Katrina in 2005, werd de werkelijke omvang van de schade pas na dagen duidelijk. Orkanen richten ook in het binnenland vaak veel schade aan. De zuidelijke staat Louisiana wordt vooral hard getroffen. Vrijwel niemand in de staat heeft elektriciteit, waaronder in New Orleans. Ook de watervoorziening is beschadigd.
"De wind blijft hard waaien en de waterniveaus stijgen", aldus een analist van zakenbank RBC Capital Markets. "Het zal nog enige tijd duren voordat we een volledig beeld van de verzekerde schade hebben. Op dit moment rekenen we niet op een 'worst case verlies', maar wel op een aanzienlijk totaal."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
6 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
10 uur geleden