Orkaan Hanna zwakt af boven Texas tot tropische storm
MIAMI (ANP/AFP) - Hanna, de eerste Atlantische orkaan van 2020, is zondagochtend (Nederlandse tijd) gedegradeerd tot een tropische storm, nadat deze boven de Amerikaanse staat Texas was terechtgekomen. De storm zorgde voor zware regenval, windstoten en overstromingen.
Nu zorgt Hanna nog voor windsnelheden van 115 kilometer per uur, aldus het Amerikaanse National Hurricane Centre. Er zijn geen meldingen van slachtoffers of hele grote schade. Enkele plaatsen stonden gedeeltelijk onder water en er waren stroomstoringen. Televisiebeelden tonen enkele wegen en een caravanpark, bezaaid met puin en omgewaaide bomen.
Hanna trok zaterdag met windsnelheden van 145 kilometer per uur het zuiden van Texas binnen. De orkaan van categorie 1 ging aan land bij Padre Island vlakbij Corpus Christi, de grootste stad in de kuststreek.
Maatregelen
De autoriteiten in Corpus Christi hadden openbare gelegenheden zoals bibliotheken en musea gesloten en de inwoners aangeraden voorzorgsmaatregelen te nemen.
De storm trekt zondag verder over Texas richting het noordoosten van Mexico.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
17 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
2 uur geleden