Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Fiona passeert Dominicaanse Republiek en wint aan kracht

Orkaan Fiona passeert Dominicaanse Republiek en wint aan kracht

SANTO DOMINGO (ANP/AFP/RTR) - Orkaan Fiona heeft aanzienlijke schade veroorzaakt toen hij maandag over de Dominicaanse Republiek trok. Dinsdag beweegt de orkaan verder naar het noorden, in de richting van de Turks- en Caicoseilanden. Boven het koudere water van de Atlantische Oceaan wint de storm naar verwachting verder aan kracht. Het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) waarschuwt dat Fiona uitgroeit tot een orkaan van de derde categorie.

Het passeren van de orkaan ging gepaard met zware regenval en windsnelheden van 155 kilometer per uur. Wegen overstroomden of raakten geblokkeerd door omgewaaide bomen en elektriciteitspalen. Volgens de autoriteiten zijn verschillende dorpen in het oosten van het land onbereikbaar geworden en zijn zo'n 12.000 mensen ontheemd. Voor zover bekend viel er een dode. Ongeveer 11.000 mensen zitten zonder stroom. Ook in de bij toeristen populaire badplaats Punta Cana is de elektriciteit uitgevallen. De plaats ligt op de meest oostelijke punt van de Dominicaanse Republiek, niet ver van waar Fiona maandagochtend aan land kwam.

Zondag zorgde de orkaan al voor grote problemen op Puerto Rico. Rivieren traden buiten hun oevers door de harde regens en op het hele eiland viel de stroom uit. Waarschijnlijk gaat het nog dagen duren voordat iedereen weer elektriciteit heeft. Ook regent het nog altijd op het eiland.

Meer uit Buitenland

Partijen EU-parlement halen uit naar uiterst-rechts om Trump

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.

16 minuten geleden
Rutte en Stubb houden met galgenhumor de moed erin

DAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.

30 minuten geleden
Zweden weigert voorlopig deelname aan vredesraad

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.

57 minuten geleden
Spaanse machinistenvakbond roept op tot staking na ongelukken

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.

1 uur geleden
Von der Leyen: EU moet wereld van pure macht accepteren

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".

1 uur geleden
Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

2 uur geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

3 uur geleden