Orkaan Fiona passeert Dominicaanse Republiek en wint aan kracht
SANTO DOMINGO (ANP/AFP/RTR) - Orkaan Fiona heeft aanzienlijke schade veroorzaakt toen hij maandag over de Dominicaanse Republiek trok. Dinsdag beweegt de orkaan verder naar het noorden, in de richting van de Turks- en Caicoseilanden. Boven het koudere water van de Atlantische Oceaan wint de storm naar verwachting verder aan kracht. Het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) waarschuwt dat Fiona uitgroeit tot een orkaan van de derde categorie.
Het passeren van de orkaan ging gepaard met zware regenval en windsnelheden van 155 kilometer per uur. Wegen overstroomden of raakten geblokkeerd door omgewaaide bomen en elektriciteitspalen. Volgens de autoriteiten zijn verschillende dorpen in het oosten van het land onbereikbaar geworden en zijn zo'n 12.000 mensen ontheemd. Voor zover bekend viel er een dode. Ongeveer 11.000 mensen zitten zonder stroom. Ook in de bij toeristen populaire badplaats Punta Cana is de elektriciteit uitgevallen. De plaats ligt op de meest oostelijke punt van de Dominicaanse Republiek, niet ver van waar Fiona maandagochtend aan land kwam.
Zondag zorgde de orkaan al voor grote problemen op Puerto Rico. Rivieren traden buiten hun oevers door de harde regens en op het hele eiland viel de stroom uit. Waarschijnlijk gaat het nog dagen duren voordat iedereen weer elektriciteit heeft. Ook regent het nog altijd op het eiland.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
2 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
4 uur geleden