Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Delta weer toegenomen in kracht

Orkaan Delta weer toegenomen in kracht

BATON ROUGE (ANP) - De orkaan Delta is toegenomen in kracht en bereikt naar verwachting op vrijdagmiddag of -avond (lokale tijd) de staat Louisiana in het zuidwesten van de Verenigde Staten. Orkaandienst NHC heeft de storm, die woensdag nog afzwakte en over het Mexicaanse schiereiland Yucatán trok, opgeschaald naar de derde categorie met windsnelheden van 185 kilometer per uur.

Gewaarschuwd wordt voor "levensbedreigende stormvloed" als gevolg van Delta. Het oog van de orkaan hing vrijdag boven de Golf van Mexico. Naar verwachting krijgen ook delen van de andere Amerikaanse staten aan de Golfkust met overlast te maken door de storm.

Eerder had Mexico zich schrap gezet voor Delta toen die boven de Caribische Zee was uitgegroeid tot een orkaan met windsnelheden van ver boven de 200 kilometer per uur. Het land riep militairen op en evacueerde toeristen uit kuststeden als Cancun. De storm blies onder meer bomen, elektriciteitslijnen en auto's omver. Er vielen zover bekend geen doden.

Meer uit Buitenland

Palestijnen melden ruim 60 doden door aanvallen Israël in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en bombardementen hebben sinds zonsopgang meer dan zestig Palestijnen gedood en tientallen anderen verwond in de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Pentagon stuurt 700 mariniers naar Los Angeles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger stuurt tijdelijk ongeveer 700 mariniers naar Los Angeles, meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse functionaris, volgens wie de Insurrection Act voorlopig niet in werking treedt. Het Amerikaanse leger kan geen wetshandhavingsactiviteiten uitvoeren in de Verenigde Staten zonder een beroep te doen op de Insurrection Act, die in werking treedt als sprake is van een opstand.

1 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van drie Jemenitische havens

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Arabische woordvoerder van het Israëlische leger heeft in een bericht op X opgeroepen tot de evacuatie van de Jemenitische havens Ras Isa, Hodeidah en Salif, die alle drie in het door de Houthi's gecontroleerde deel van Jemen liggen.

2 uur geleden
Amerikaanse funkpionier Sly Stone (82) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse funkmuzikant Sly Stone is op 82-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld in een verklaring aan meerdere Amerikaanse media. Volgens de verklaring leed de artiest aan de longziekte COPD en kampte hij met andere "onderliggende gezondheidsproblemen."

2 uur geleden
Humanitair schip met Thunberg aan boord in Israëlische haven

ASJDOD (ANP/AFP) - De opvarenden van het humanitaire schip de Madleen, met aan boord de Zweedse activiste Greta Thunberg, zijn volgens Israëlische media aangekomen in de Israëlische havenstad Asjdod. In de nacht van zondag op maandag onderschepte het Israëlische leger het schip, dat op weg was naar de Gazastrook. Het werd onder begeleiding van twee marineschepen naar Israël geleid.

2 uur geleden
VN zijn tegen 'verdere militarisering' van onrust in Los Angeles

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties waarschuwen voor "verdere militarisering" van de onrust in Los Angeles. Op bevel van de Amerikaanse president Donald Trump zijn soldaten van de Nationale Garde ingezet om geweld tegen te gaan bij de dagenlange protesten tegen zijn deportatiebeleid van migranten.

4 uur geleden
Ook Canada zegt nog dit jaar oude NAVO-norm te halen

OTTAWA (ANP) - Ook Canada zegt nog dit jaar de oude NAVO-afspraak te halen om 2 procent van de economie aan defensie te besteden. Zo ongeveer alle andere 31 NAVO-landen zitten daar, soms na lang treuzelen, al op of hebben beloofd in 2025 aan die NAVO-norm te voldoen.

5 uur geleden