Orkaan Delta gaat aan land in Louisiana
CAMERON (ANP) - Orkaan Delta is vrijdag om 18.00 uur (lokale tijd) met windsnelheden van 160 kilometer per uur aan land gegaan in de buurt van de plaats Cameron in de Amerikaanse staat Louisiana. Die staat is nog herstellende van orkaan Laura die ruim een maand geleden over Louisiana raasde. Het gaat om de tiende tropische storm of orkaan die de VS dit jaar treft. Dat is een record.
De storm is de laatste in een reeks natuurrampen in de VS. In Californië hebben bosbranden grote gebieden verwoest. De Atlantische Oceaan heeft dit jaar al 25 stormen voortgebracht. Er zijn er zoveel gevormd dat het orkaancentrum alle namen op zijn officiële lijst heeft opgebruikt en zijn toevlucht heeft genomen tot het Griekse alfabet om stormen aan te duiden.
Delta is zwakker dan Laura, maar veroorzaakt wel overstromingen en een stormvloed die op sommige plaatsen wel drie meter hoog kan worden.
Delta zal volgens experts waarschijnlijk ongeveer 2 miljard dollar aan schade veroorzaken in Louisiana. De schatting zou normaal 5 miljard zijn, maar is verlaagd omdat het gebied zes weken geleden al door Laura werd getroffen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
11 uur geleden