Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Delta gaat aan land in Louisiana

Orkaan Delta gaat aan land in Louisiana

CAMERON (ANP) - Orkaan Delta is vrijdag om 18.00 uur (lokale tijd) met windsnelheden van 160 kilometer per uur aan land gegaan in de buurt van de plaats Cameron in de Amerikaanse staat Louisiana. Die staat is nog herstellende van orkaan Laura die ruim een maand geleden over Louisiana raasde. Het gaat om de tiende tropische storm of orkaan die de VS dit jaar treft. Dat is een record.

De storm is de laatste in een reeks natuurrampen in de VS. In Californië hebben bosbranden grote gebieden verwoest. De Atlantische Oceaan heeft dit jaar al 25 stormen voortgebracht. Er zijn er zoveel gevormd dat het orkaancentrum alle namen op zijn officiële lijst heeft opgebruikt en zijn toevlucht heeft genomen tot het Griekse alfabet om stormen aan te duiden.

Delta is zwakker dan Laura, maar veroorzaakt wel overstromingen en een stormvloed die op sommige plaatsen wel drie meter hoog kan worden.

Delta zal volgens experts waarschijnlijk ongeveer 2 miljard dollar aan schade veroorzaken in Louisiana. De schatting zou normaal 5 miljard zijn, maar is verlaagd omdat het gebied zes weken geleden al door Laura werd getroffen.

Meer uit Buitenland

Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

3 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

6 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

6 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

8 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

9 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

9 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

9 uur geleden