Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orkaan Beryl vrijdag verwacht in Mexico, na ravage in Jamaica

Orkaan Beryl vrijdag verwacht in Mexico, na ravage in Jamaica

KINGSTON/MIAMI (ANP/RTR) - Orkaan Beryl landt vrijdagavond laat in Mexico, verwacht het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC). De krachtige orkaan van categorie 4 raast met een maximum snelheid van 215 kilometer per uur door het Caribisch gebied.

Woensdag teisterde Beryl Jamaica met hevige wind en regen, waarbij ten minste één persoon omkwam. Een vrouw stierf nadat een boom op haar huis was gevallen. Het dodental als gevolg van de orkaan is daarmee opgelopen tot minstens tien. Dat aantal ligt vermoedelijk hoger, maar er is nog weinig communicatie mogelijk met door overstromingen en harde wind getroffen omliggende eilanden.

Bijna duizend Jamaicanen zaten woensdagavond nog in opvangcentra, zei Richard Thompson, waarnemend directeur-generaal van de Jamaicaanse rampendienst, tegen een lokale nieuwszender. De belangrijkste luchthavens van het eiland zijn gesloten en de straten grotendeels leeg. Premier Andrew Holness stelde woensdag een landelijke avondklok in. Sommige wegen zijn geblokkeerd door omgevallen bomen of overstromingen.

Volgens de meteorologische dienst van het eiland stond Beryl woensdagavond "op het punt om weg te trekken van Jamaica" richting de Kaaimaneilanden.

Meer uit Buitenland

Oud-kroonprins Iran verwacht op Veiligheidsconferentie München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.

13 minuten geleden
VN-chef: einde nucleair pact VS en Rusland is 'ernstig moment'

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een ​​"ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.

5 uur geleden
Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

9 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

9 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

9 uur geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

9 uur geleden
Iraanse minister: vrijdag nucleaire gesprekken met VS in Oman

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.

9 uur geleden