Orie maakt zich zorgen om Kramer
WOLVEGA (ANP) - Of Sven Kramer zijn schaatsseizoen nog kan redden? "Ik zou het echt niet weten", reageert zijn coach Jac Orie. "Op dit moment gaat het vrij goed, hij kan zijn trainingen doen, maar zijn rug blijft een heel groot punt van aandacht. Het gaat nog niet zoals het moet. Eind deze maand na de NK afstanden in Thialf weten we meer."
Volgens Orie heeft Kramer zeker geen schaatstechnisch probleem. "Als je schaatst, gebeurt er in fysiek opzicht heel veel rondom je navel, om het zomaar even te zeggen. Daar zit je kern en je rug zit daar vlak achter. En als die rug dan niet wil, krijg je ook technische problemen, dat is in bijna elke sport zo. De problemen bij Sven komen dus niet voort uit zijn techniek. Het komt echt uit fysiek ongemak."
In zijn succesvolle loopbaan als schaatscoach is Orie naar eigen zeggen niet eerder met deze specifieke rugproblemen geconfronteerd. "Daarom baart het ons ook zorgen. We proberen voortdurend zijn trainingen aan te passen en hem zo goed mogelijk te belasten, maar je moet constant rekening houden met die rug. Er is geen peil op te trekken, zeker nadat hij in oktober in Inzell van zijn fiets werd gereden. Sindsdien zijn de klachten bij Sven heel instabiel."
Afgezien van zijn gammele rug staat Kramer er volgens Orie uitstekend voor. "Het klinkt een beetje gek, maar in conditioneel opzicht is hij misschien wel beter dan ooit. Als zijn rug het houdt, kan Sven bij de NK afstanden weer topprestaties leveren."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het tennistoernooi van Brussel op zijn naam geschreven. De 30-jarige tennisser versloeg de Duitser Jan-Lennard Struff (36) zondag in de finale van het European Open in drie sets: 4-6 6-3 6-4.
12 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - De Dakar Rally vindt in 2027 niet plaats in Saudi-Arabië. Dat hebben de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) zondag bekendgemaakt in een verklaring op de site van de auto- en motorrally. Die beslissing hebben de organisatoren genomen wegens "recente ontwikkelingen in de regio". Het evenement zou van 1 tot en met 15 januari 2027 in Saudi-Arabië plaatsvinden. De ASO zegt in de komende dagen de nieuwe locatie bekend te zullen maken.
15 uur geleden