Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orie maakt zich zorgen om Kramer

Orie maakt zich zorgen om Kramer

WOLVEGA (ANP) - Of Sven Kramer zijn schaatsseizoen nog kan redden? "Ik zou het echt niet weten", reageert zijn coach Jac Orie. "Op dit moment gaat het vrij goed, hij kan zijn trainingen doen, maar zijn rug blijft een heel groot punt van aandacht. Het gaat nog niet zoals het moet. Eind deze maand na de NK afstanden in Thialf weten we meer."

Volgens Orie heeft Kramer zeker geen schaatstechnisch probleem. "Als je schaatst, gebeurt er in fysiek opzicht heel veel rondom je navel, om het zomaar even te zeggen. Daar zit je kern en je rug zit daar vlak achter. En als die rug dan niet wil, krijg je ook technische problemen, dat is in bijna elke sport zo. De problemen bij Sven komen dus niet voort uit zijn techniek. Het komt echt uit fysiek ongemak."

In zijn succesvolle loopbaan als schaatscoach is Orie naar eigen zeggen niet eerder met deze specifieke rugproblemen geconfronteerd. "Daarom baart het ons ook zorgen. We proberen voortdurend zijn trainingen aan te passen en hem zo goed mogelijk te belasten, maar je moet constant rekening houden met die rug. Er is geen peil op te trekken, zeker nadat hij in oktober in Inzell van zijn fiets werd gereden. Sindsdien zijn de klachten bij Sven heel instabiel."

Afgezien van zijn gammele rug staat Kramer er volgens Orie uitstekend voor. "Het klinkt een beetje gek, maar in conditioneel opzicht is hij misschien wel beter dan ooit. Als zijn rug het houdt, kan Sven bij de NK afstanden weer topprestaties leveren."

Meer uit Sport

Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

3 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

11 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

11 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

14 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

15 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

19 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

1 dag geleden