
Orie grapt over Nuis: hij slaat hier munt uit
HEERENVEEN (ANP) - Hoe het gaat met Kjeld Nuis? "Hij kan heel goed munt slaan, je kunt wel zeggen dat hij er munt uitslaat", grapte zijn coach Jac Orie. Nuis was bij de NK afstanden door een zware griepaanval de grote afwezige, maar was zondag in Thialf toch met zijn zoontje aanwezig op het middenterrein. De tweevoudig olympisch schaatskampioen kwam even de officiële eerste munt slaan van het Jaap Eden Vijfje. Nuis was echter niet aanspreekbaar voor vragen, bijvoorbeeld over zijn huidige fysieke toestand.
"Het gaat nog niet goed, anders had hij hier wel gereden", vervolgde Orie op serieuze toon. "Hij is hartstikke ziek geweest, met allerlei complicaties. Gezondheid is veel belangrijker dan schaatsen. Als hij hier had gereden, hadden we een veel te groot risico met hem genomen."
Nuis is nu afhankelijk van aanwijsplekken voor de komende EK afstanden en WK afstanden. Dan zou dan ten koste gaan van de nummers drie bij de NK op de 1000 meter en 1500 meter, Dai Dai Ntab en Koen Verweij. "Ik ga er niet over, maar ik zou Kjeld aanwijzen gezien de tijden die hij kan rijden", besloot Orie.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Reinier Taboada heeft van de internationale handbalbond toestemming gekregen om voor Nederland uit te komen. De 27-jarige linkeropbouwer debuteert volgende maand mogelijk tijdens de Golden League en mag ook aan het EK in Malmö deelnemen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Raemon Sluiter gaat aan de slag als trainer van Botic van de Zandschulp. De nummer 82 van de wereldranglijst beëindigde in juni de samenwerking met coach Peter Lucassen.
18 uur geledenCHAMBÉRY (ANP) - De Franse wielerploeg Decathlon-AG2R heeft naast sprinters Olav Kooij en Cees Bol ook Daan Hoole aangetrokken. De tweevoudig Nederlands kampioen tijdrijden komt over van Lidl-Trek en heeft net als zijn landgenoten een contract voor de komende drie seizoenen getekend bij de ploeg die dan Decathlon CMA CGM heet.
21 uur geledenCHAMBÉRY (ANP) - De Franse wielerploeg Decathlon-AG2R heeft de komst van sprinter Olav Kooij bevestigd. De 23-jarige Zuid-Hollander komt over van Visma - Lease a Bike en heeft bij de ploeg, die volgend seizoen Decathlon CMA CGM heet, een contract getekend tot en met 2028. Dat meldt het wielerteam op X.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Jannik Sinner denkt na zijn nederlaag op de US Open tegen Carlos Alcaraz dat hij minder voorspelbaar moet spelen tegen de Spanjaard. De Italiaan verloor de finale van het grandslamtoernooi in New York in vier sets en raakte daarmee ook de nummer 1-positie op de wereldranglijst kwijt.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz had veel lof voor Jannik Sinner nadat hij de Italiaan in vier sets had verslagen in de finale van de US Open. "Het is ongelooflijk wat Jannik het hele jaar laat zien. Het is van hoog niveau", sprak de Spaanse tennisser voordat hij uit handen van drievoudig winnaar Ivan Lendl de trofee kreeg uitgereikt. Voor Alcaraz was het zijn tweede titel in New York en zijn zesde winst op een grandslamtoernooi.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zondag de US Open gewonnen. De 22-jarige Spanjaard was in de finale in vier sets te sterk voor de twee jaar oudere Jannik Sinner. De setstanden waren 6-2, 3-6, 6-1 en 6-4. Door de nederlaag moet de Italiaan na ongeveer vijftien maanden de leiding op de wereldranglijst afstaan aan Alcaraz, voor wie de winst in New York zijn zesde grandslamtitel betekende.
1 dag geleden