Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatoren Spelen balen dat ze christenen hebben gekwetst

Organisatoren Spelen balen dat ze christenen hebben gekwetst

PARIJS (ANP) - De organisatoren van de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs hebben excuses aangeboden aan katholieken en andere christelijke groeperingen die boos waren over een scène waarin, naar hun mening, de draak werd gestoken met het Bijbelse verhaal van Laatste Avondmaal

Bij een voorstelling gebaseerd op het beroemde schilderij het 'Laatste Avondmaal' van Leonardo da Vinci stonden vrijdagavond tijdens de openingsceremonie op de Seine dragqueens centraal, wat veel ophef veroorzaakte. Het ging om een voorstelling van de twaalf apostelen die de laatste maaltijd delen met Jezus Christus voor zijn kruisiging.

"Het was nooit onze bedoeling om gebrek aan respect te tonen tegen welke religieuze groepering dan ook. De openingsceremonie probeerde de tolerantie van de gemeenschap te vieren", vertelde Anne Descamps, woordvoerder van Parijs 2024, op een persconferentie. "Wij denken dat we die doelstelling hebben bereikt. Als mensen dat als aanstootgevend hebben ervaren, dan spijt dat ons echt."

Het Amerikaanse telecombedrijf C Spire stopt met zijn reclame-uitingen op de Olympische Spelen nadat tijdens de openingsceremonie in de ogen van veel christenen het christendom belachelijk werd gemaakt. C Spire, gevestigd in Ridgeland, Mississippi, is de op vijf na grootste telecomprovider in de Verenigde Staten. "We waren geschokt door de spot met het 'Laatste Avondmaal' tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs. C Spire zal alle reclame op de Olympische Spelen terugtrekken", kondigde het bedrijf aan op X.

Meer uit Sport

Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

5 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

7 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

10 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

12 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

13 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

15 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

16 uur geleden