Organisatoren 'Messi-duel' in Hongkong betreuren onvrede
HONGKONG (ANP) - De organisatoren van het oefenduel tussen een lokale selectie van voetballers uit Hongkong en het Inter Miami van Lionel Messi betreuren de onvrede die is ontstaan bij de bezoekers. Die hadden tevergeefs gewacht op een optreden van de Argentijnse ster. "Tatler Asia betreurt ten zeerste het teleurstellende einde van wat een topevenement was", zei topman Michel Lamunière, die aangaf dat de aanvraag voor een kleine 2 miljoen euro aan overheidssubsidie inmiddels is ingetrokken.
Eerder op de dag had Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, al gedreigd de naar zijn zeggen reeds betaalde bijdrage mogelijk terug te vorderen.
Op zondag had een groot deel van zo'n 38.000 fans die het duel bezochten na afloop hun onvrede betuigd over het feit dat Messi, gehinderd door hamstringklachten, niet van de bank was gekomen. Veel van de fans hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket. Later bleek dat Messi contractueel ten minste een helft had moeten voetballen, zo bevestigde de minister. De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.
Alternatieven
Volgens Yeung hoorde hij pas tien minuten voor tijd dat Messi ook niet meer zou invallen. "We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde de minister op een persconferentie.
Volgens de consumentenbond in Hongkong lopen er inmiddels al 38 klachten van fans die zich bekocht voelen, negen van hen waren speciaal naar Hongkong gekomen voor de wedstrijd. "Het was reëel dat zij dachten Messi te zien", aldus de bond.
Inter Miami, al dan niet met Messi, speelt woensdag nog een wedstrijd tegen het Japanse Vissel Kobe in Tokio.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
10 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
16 uur geleden