Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatoren 'Messi-duel' in Hongkong betreuren onvrede

Organisatoren 'Messi-duel' in Hongkong betreuren onvrede

HONGKONG (ANP) - De organisatoren van het oefenduel tussen een lokale selectie van voetballers uit Hongkong en het Inter Miami van Lionel Messi betreuren de onvrede die is ontstaan bij de bezoekers. Die hadden tevergeefs gewacht op een optreden van de Argentijnse ster. "Tatler Asia betreurt ten zeerste het teleurstellende einde van wat een topevenement was", zei topman Michel Lamunière, die aangaf dat de aanvraag voor een kleine 2 miljoen euro aan overheidssubsidie inmiddels is ingetrokken.

Eerder op de dag had Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, al gedreigd de naar zijn zeggen reeds betaalde bijdrage mogelijk terug te vorderen.

Op zondag had een groot deel van zo'n 38.000 fans die het duel bezochten na afloop hun onvrede betuigd over het feit dat Messi, gehinderd door hamstringklachten, niet van de bank was gekomen. Veel van de fans hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket. Later bleek dat Messi contractueel ten minste een helft had moeten voetballen, zo bevestigde de minister. De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.

Alternatieven

Volgens Yeung hoorde hij pas tien minuten voor tijd dat Messi ook niet meer zou invallen. "We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde de minister op een persconferentie.

Volgens de consumentenbond in Hongkong lopen er inmiddels al 38 klachten van fans die zich bekocht voelen, negen van hen waren speciaal naar Hongkong gekomen voor de wedstrijd. "Het was reëel dat zij dachten Messi te zien", aldus de bond.

Inter Miami, al dan niet met Messi, speelt woensdag nog een wedstrijd tegen het Japanse Vissel Kobe in Tokio.

Meer uit Voetbal

Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

13 minuten geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

2 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

2 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

4 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

4 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

4 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

4 uur geleden