Organisatoren 'Messi-duel' in Hongkong betreuren onvrede
HONGKONG (ANP) - De organisatoren van het oefenduel tussen een lokale selectie van voetballers uit Hongkong en het Inter Miami van Lionel Messi betreuren de onvrede die is ontstaan bij de bezoekers. Die hadden tevergeefs gewacht op een optreden van de Argentijnse ster. "Tatler Asia betreurt ten zeerste het teleurstellende einde van wat een topevenement was", zei topman Michel Lamunière, die aangaf dat de aanvraag voor een kleine 2 miljoen euro aan overheidssubsidie inmiddels is ingetrokken.
Eerder op de dag had Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, al gedreigd de naar zijn zeggen reeds betaalde bijdrage mogelijk terug te vorderen.
Op zondag had een groot deel van zo'n 38.000 fans die het duel bezochten na afloop hun onvrede betuigd over het feit dat Messi, gehinderd door hamstringklachten, niet van de bank was gekomen. Veel van de fans hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket. Later bleek dat Messi contractueel ten minste een helft had moeten voetballen, zo bevestigde de minister. De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.
Alternatieven
Volgens Yeung hoorde hij pas tien minuten voor tijd dat Messi ook niet meer zou invallen. "We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde de minister op een persconferentie.
Volgens de consumentenbond in Hongkong lopen er inmiddels al 38 klachten van fans die zich bekocht voelen, negen van hen waren speciaal naar Hongkong gekomen voor de wedstrijd. "Het was reëel dat zij dachten Messi te zien", aldus de bond.
Inter Miami, al dan niet met Messi, speelt woensdag nog een wedstrijd tegen het Japanse Vissel Kobe in Tokio.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
17 uur geleden