Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatoren 'Messi-duel' in Hongkong betreuren onvrede

Organisatoren 'Messi-duel' in Hongkong betreuren onvrede

HONGKONG (ANP) - De organisatoren van het oefenduel tussen een lokale selectie van voetballers uit Hongkong en het Inter Miami van Lionel Messi betreuren de onvrede die is ontstaan bij de bezoekers. Die hadden tevergeefs gewacht op een optreden van de Argentijnse ster. "Tatler Asia betreurt ten zeerste het teleurstellende einde van wat een topevenement was", zei topman Michel Lamunière, die aangaf dat de aanvraag voor een kleine 2 miljoen euro aan overheidssubsidie inmiddels is ingetrokken.

Eerder op de dag had Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, al gedreigd de naar zijn zeggen reeds betaalde bijdrage mogelijk terug te vorderen.

Op zondag had een groot deel van zo'n 38.000 fans die het duel bezochten na afloop hun onvrede betuigd over het feit dat Messi, gehinderd door hamstringklachten, niet van de bank was gekomen. Veel van de fans hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket. Later bleek dat Messi contractueel ten minste een helft had moeten voetballen, zo bevestigde de minister. De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.

Alternatieven

Volgens Yeung hoorde hij pas tien minuten voor tijd dat Messi ook niet meer zou invallen. "We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde de minister op een persconferentie.

Volgens de consumentenbond in Hongkong lopen er inmiddels al 38 klachten van fans die zich bekocht voelen, negen van hen waren speciaal naar Hongkong gekomen voor de wedstrijd. "Het was reëel dat zij dachten Messi te zien", aldus de bond.

Inter Miami, al dan niet met Messi, speelt woensdag nog een wedstrijd tegen het Japanse Vissel Kobe in Tokio.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

10 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

10 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

11 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

11 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

12 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

12 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

12 uur geleden