Organisatoren 'Messi-duel' in Hongkong betreuren onvrede
HONGKONG (ANP) - De organisatoren van het oefenduel tussen een lokale selectie van voetballers uit Hongkong en het Inter Miami van Lionel Messi betreuren de onvrede die is ontstaan bij de bezoekers. Die hadden tevergeefs gewacht op een optreden van de Argentijnse ster. "Tatler Asia betreurt ten zeerste het teleurstellende einde van wat een topevenement was", zei topman Michel Lamunière, die aangaf dat de aanvraag voor een kleine 2 miljoen euro aan overheidssubsidie inmiddels is ingetrokken.
Eerder op de dag had Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, al gedreigd de naar zijn zeggen reeds betaalde bijdrage mogelijk terug te vorderen.
Op zondag had een groot deel van zo'n 38.000 fans die het duel bezochten na afloop hun onvrede betuigd over het feit dat Messi, gehinderd door hamstringklachten, niet van de bank was gekomen. Veel van de fans hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket. Later bleek dat Messi contractueel ten minste een helft had moeten voetballen, zo bevestigde de minister. De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.
Alternatieven
Volgens Yeung hoorde hij pas tien minuten voor tijd dat Messi ook niet meer zou invallen. "We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde de minister op een persconferentie.
Volgens de consumentenbond in Hongkong lopen er inmiddels al 38 klachten van fans die zich bekocht voelen, negen van hen waren speciaal naar Hongkong gekomen voor de wedstrijd. "Het was reëel dat zij dachten Messi te zien", aldus de bond.
Inter Miami, al dan niet met Messi, speelt woensdag nog een wedstrijd tegen het Japanse Vissel Kobe in Tokio.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
17 uur geleden