Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatoren klimaatprotest: neem water en zonnebrand mee

Organisatoren klimaatprotest: neem water en zonnebrand mee

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion wil zaterdag en zondag water uitdelen bij de aangekondigde blokkade van de A12 in Den Haag. Ook roept de groep klimaatdemonstranten op om zelf water, eten en zonnebrand mee te nemen, "en eventueel een paraplu of parasol. Zonder scherpe punten, want die kunnen als wapen gezien worden en we houden vreedzame protesten."

Extinction Rebellion wil vanaf zaterdag elke dag de A12 in Den Haag blokkeren, uit protest tegen overheidssteun voor de fossiele industrie. De organisatoren willen waterbrengers inzetten om water naar de snelwegblokkeerders te brengen. "Onze contactpersonen voor de politie gaan agenten vragen om de waterbrengers door te laten. Zo hopen we extra aanvoer te kunnen ontvangen. We verwachten 10.000 tot 15.000 mensen en het wordt redelijk warm." Ook lopen EHBO'ers van Extinction Rebellion tussen de demonstranten door om de gezondheid van hen in de gaten te houden. "En als mensen echt buiten westen raken, kunnen we altijd 112 bellen, net als elke andere burger."

Aan de andere kant van het Malieveld, bij station Den Haag Centraal, zijn zaterdag en zondag demonstraties om de aangekondigde blokkade te ondersteunen. De organisatoren van die 'supportdemo' adviseren bezoekers om zelf twee tot drie liter water mee te nemen.

Het KNMI verwacht voor de komende dagen temperaturen van ongeveer 30 graden.

Meer uit Binnenland

Kabinet ontbiedt ambassadeur om behandeling opvarenden flotilla

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.

45 minuten geleden
Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

2 uur geleden
Verdachte van explosie bij D66-kantoor blijft langer vastzitten

DEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.

2 uur geleden
Oplevering nieuwe fregatten van Damen loopt jaren vertraging op

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.

4 uur geleden
Misbruikwebsite Motherless weer online na ingrijpen OM

BREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.

5 uur geleden
Westerwolde zeer bezorgd over nieuw toegangsbeleid azc Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.

6 uur geleden
Queerorganisaties vechten verwijdering accounts door Meta aan

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.

6 uur geleden