Organisatoren klimaatprotest: neem water en zonnebrand mee
DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion wil zaterdag en zondag water uitdelen bij de aangekondigde blokkade van de A12 in Den Haag. Ook roept de groep klimaatdemonstranten op om zelf water, eten en zonnebrand mee te nemen, "en eventueel een paraplu of parasol. Zonder scherpe punten, want die kunnen als wapen gezien worden en we houden vreedzame protesten."
Extinction Rebellion wil vanaf zaterdag elke dag de A12 in Den Haag blokkeren, uit protest tegen overheidssteun voor de fossiele industrie. De organisatoren willen waterbrengers inzetten om water naar de snelwegblokkeerders te brengen. "Onze contactpersonen voor de politie gaan agenten vragen om de waterbrengers door te laten. Zo hopen we extra aanvoer te kunnen ontvangen. We verwachten 10.000 tot 15.000 mensen en het wordt redelijk warm." Ook lopen EHBO'ers van Extinction Rebellion tussen de demonstranten door om de gezondheid van hen in de gaten te houden. "En als mensen echt buiten westen raken, kunnen we altijd 112 bellen, net als elke andere burger."
Aan de andere kant van het Malieveld, bij station Den Haag Centraal, zijn zaterdag en zondag demonstraties om de aangekondigde blokkade te ondersteunen. De organisatoren van die 'supportdemo' adviseren bezoekers om zelf twee tot drie liter water mee te nemen.
Het KNMI verwacht voor de komende dagen temperaturen van ongeveer 30 graden.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
13 uur geleden