Organisatoren klimaatprotest: neem water en zonnebrand mee
DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion wil zaterdag en zondag water uitdelen bij de aangekondigde blokkade van de A12 in Den Haag. Ook roept de groep klimaatdemonstranten op om zelf water, eten en zonnebrand mee te nemen, "en eventueel een paraplu of parasol. Zonder scherpe punten, want die kunnen als wapen gezien worden en we houden vreedzame protesten."
Extinction Rebellion wil vanaf zaterdag elke dag de A12 in Den Haag blokkeren, uit protest tegen overheidssteun voor de fossiele industrie. De organisatoren willen waterbrengers inzetten om water naar de snelwegblokkeerders te brengen. "Onze contactpersonen voor de politie gaan agenten vragen om de waterbrengers door te laten. Zo hopen we extra aanvoer te kunnen ontvangen. We verwachten 10.000 tot 15.000 mensen en het wordt redelijk warm." Ook lopen EHBO'ers van Extinction Rebellion tussen de demonstranten door om de gezondheid van hen in de gaten te houden. "En als mensen echt buiten westen raken, kunnen we altijd 112 bellen, net als elke andere burger."
Aan de andere kant van het Malieveld, bij station Den Haag Centraal, zijn zaterdag en zondag demonstraties om de aangekondigde blokkade te ondersteunen. De organisatoren van die 'supportdemo' adviseren bezoekers om zelf twee tot drie liter water mee te nemen.
Het KNMI verwacht voor de komende dagen temperaturen van ongeveer 30 graden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
15 uur geleden