Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatoren afgelaste Kristallnachtherdenking boos op politie

Organisatoren afgelaste Kristallnachtherdenking boos op politie

AMSTERDAM (ANP) - De organisatoren van de afgelaste Kristallnachtherdenking bij het Joods Verzetsmonument in Amsterdam zijn boos over het optreden van de politie en de gemeente de afgelopen dagen. Yuval Gal van de Joodse antizionistische organisatie Erev Rav zei bij een persmoment dat de politie de voetbalsupporters van Maccabi Tel Aviv deze week in de stad hun gang liet gaan, maar wel bang was dat antifascistische demonstranten zaterdag mogelijk het Verzetsmonument zouden vernielen.

Erev Rav had samen met het Platform Stop Racisme & Fascisme de jaarlijkse herdenking bij het monument georganiseerd, maar gelastte die af om veiligheidsredenen. De organisaties waren bang dat er nog supporters van Maccabi Tel Aviv in de stad zouden zijn en voelden zich onveilig. Maccabi-supporters zijn deze week in Amsterdam mishandeld na een wedstrijd tegen Ajax. In de binnenstad van Amsterdam waren pro-Palestijnse activisten afgekomen op de supporters. Wie het geweld precies heeft gepleegd, is nog niet bekend.

De agressie van de Maccabi-fans zelf wordt volgens Gal echter niet serieus genomen door politie en gemeente. Volgens hem hebben de supporters vernielingen aangebracht en discriminerende dingen over Palestijnen geroepen. De politie heeft hier volgens hem niet tegen opgetreden.

Zorgen

Toen Erev Rav en het platform hun zorgen uitten over hun eigen veiligheid tijdens de Kristallnachtherdenking, kregen ze van de politie te horen dat die zich juist zorgen maakte over de mogelijke aanwezigheid van pro-Palestijnse activisten en antifascisten bij de herdenking. "Natuurlijk zouden er antifascisten komen. Wij zijn antifascisten. En we verwachten dat de politie zelf ook antifascistisch is."

De organisaties hadden zaterdagavond pers uitgenodigd om hun verhaal te doen bij het Verzetsmonument. Er waren zo'n twintig sympathisanten aanwezig, onder wie het gemeenteraadslid Jazie Veldhuyzen van De Vonk, voorheen BIJ1. Meerdere mensen gaven een statement. Ook werd er alsnog kort stilgestaan bij de Kristallnacht. De nationale herdenking van de Kristallnacht was donderdag al in de Portugese Synagoge.

Meer uit Binnenland

Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

9 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

12 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

12 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

14 uur geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

14 uur geleden
24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

16 uur geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

17 uur geleden