Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatoren afgelaste Kristallnachtherdenking boos op politie

Organisatoren afgelaste Kristallnachtherdenking boos op politie

AMSTERDAM (ANP) - De organisatoren van de afgelaste Kristallnachtherdenking bij het Joods Verzetsmonument in Amsterdam zijn boos over het optreden van de politie en de gemeente de afgelopen dagen. Yuval Gal van de Joodse antizionistische organisatie Erev Rav zei bij een persmoment dat de politie de voetbalsupporters van Maccabi Tel Aviv deze week in de stad hun gang liet gaan, maar wel bang was dat antifascistische demonstranten zaterdag mogelijk het Verzetsmonument zouden vernielen.

Erev Rav had samen met het Platform Stop Racisme & Fascisme de jaarlijkse herdenking bij het monument georganiseerd, maar gelastte die af om veiligheidsredenen. De organisaties waren bang dat er nog supporters van Maccabi Tel Aviv in de stad zouden zijn en voelden zich onveilig. Maccabi-supporters zijn deze week in Amsterdam mishandeld na een wedstrijd tegen Ajax. In de binnenstad van Amsterdam waren pro-Palestijnse activisten afgekomen op de supporters. Wie het geweld precies heeft gepleegd, is nog niet bekend.

De agressie van de Maccabi-fans zelf wordt volgens Gal echter niet serieus genomen door politie en gemeente. Volgens hem hebben de supporters vernielingen aangebracht en discriminerende dingen over Palestijnen geroepen. De politie heeft hier volgens hem niet tegen opgetreden.

Zorgen

Toen Erev Rav en het platform hun zorgen uitten over hun eigen veiligheid tijdens de Kristallnachtherdenking, kregen ze van de politie te horen dat die zich juist zorgen maakte over de mogelijke aanwezigheid van pro-Palestijnse activisten en antifascisten bij de herdenking. "Natuurlijk zouden er antifascisten komen. Wij zijn antifascisten. En we verwachten dat de politie zelf ook antifascistisch is."

De organisaties hadden zaterdagavond pers uitgenodigd om hun verhaal te doen bij het Verzetsmonument. Er waren zo'n twintig sympathisanten aanwezig, onder wie het gemeenteraadslid Jazie Veldhuyzen van De Vonk, voorheen BIJ1. Meerdere mensen gaven een statement. Ook werd er alsnog kort stilgestaan bij de Kristallnacht. De nationale herdenking van de Kristallnacht was donderdag al in de Portugese Synagoge.

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

4 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

4 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

6 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

8 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

9 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden