Organisator wil vreedzame demonstratie op Museumplein
AMSTERDAM (ANP) - De organisator van het anti-immigratieprotest op het Museumplein in Amsterdam wil zondag "een statement dat rechts, maar duidelijk vreedzaam is" laten horen. Daarmee opende initiatiefnemer Martijn Koops het podiumprogramma waarbij zo'n driehonderd mensen zijn.
Koops nam het initiatief voor de demonstratie omdat rechts ook een stem heeft, zo zei hij. Hij kondigde de actie aan na de op rellen uitgelopen demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Zondag is de Nederlandse vlag veel te zien en ook de VOC-vlag en de Prinsenvlag is door demonstranten meegenomen. De Prinsenvlag werd onder meer gebruikt door de NSB tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Voorafgaand aan het programma was er muziek van voornamelijk Nederlandse artiesten te horen, zoals Claudia de Breij, Nick en Simon, Goldband en Maan en Acda en De Munnik. Ook was Claude te horen, de Nederlandse Songfestivaldeelnemer van dit jaar die als kind met zijn familie vanuit Congo naar Nederland vluchtte. Na de opening van Koops werd op het podium een nummer van Lange Frans en Baas B gerapt.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
1 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
21 uur geleden