Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisator tentenkamp: we blokkeerden ingang VU niet

Organisator tentenkamp: we blokkeerden ingang VU niet

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van het tentenkamp op de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam zegt dat de demonstranten dinsdag niet de ingangen van het hoofdgebouw van de universiteit hebben geblokkeerd. Dat meldt de VU Coalitie van Studenten en Medewerkers voor Palestina woensdag in een statement. "Zoals ze tijdens eerdere acties van de VU Coalitie van Studenten en Medewerkers voor Palestina hadden gedaan, was het de Vrije Universiteit zelf die ingangen afsloot en zo het onderwijs verstoorde, terwijl de demonstranten in samenwerking met de politie de ingangen vrijhielden."

De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema ontbond dinsdag het tentenkamp omdat de betogers voorschriften hadden overtreden. Zo stonden hun tenten voor de ingang van het hoofdgebouw van de VU. Daarmee werd het onderwijs verstoord, aldus een woordvoerder van de burgemeester. De VU sloot het hoofdgebouw dinsdag om de demonstranten voor de ingang. Andere gebouwen van de universiteit bleven wel open.

Volgens de demonstranten mochten zij hun protest van de universiteit alleen uitvoeren als ze niet te veel geluid maakten. "Burgemeester Femke Halsema trachtte de locatie van het protest te beperken door een gebied aan te wijzen dat kleiner was dan het bestaande tentenkamp en het aantal personen dat deel kon nemen aan het protest in te perken, door te eisen dat een aantal tenten verwijderd zouden worden", aldus de organisatie achter het protest. De demonstranten vinden dat hun demonstratierecht met beide eisen is ingeperkt.

De ontruiming van het tentenkamp, dat sinds vorige week maandag werd gedoogd door de universiteit, verliep rustig, aldus politie en universiteit. De actievoerders willen dat de universiteit de banden verbreekt met Israël. "In de korte tijd dat de VU Coalitie van Studenten en Medewerkers voor Palestina haar tenten had opgezet op de campus van de VU, bood het tentenkamp een democratische plek van onderwijs en community building, en het zal dan ook enorm gemist worden" aldus de organisatie.

Meer uit Binnenland

Duizenden kippen omgekomen bij brand in Vessem

VESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.

36 minuten geleden
Meerdere meldingen van seksueel geweld in Pride-weekend Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.

3 uur geleden
Organisatie: Pride was aaneenschakeling van hoogtepunten

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.

7 uur geleden
Ruim 84 ton afval ingezameld na Canal Parade in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.

8 uur geleden
Zeker duizend mensen bij mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.

10 uur geleden
Honderden lopen mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.

12 uur geleden
Man aangehouden die podiumprogramma femicidemars verstoorde

ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.

12 uur geleden