Organisator Taylor Swift-concert Rio erkent fouten na sterfgeval
RIO DE JANEIRO (ANP) - De organisatie van een concert van Taylor Swift in Brazilië waarbij een dode viel, erkent dat het "alternatieve actie" had kunnen ondernemen. Concertorganisator T4F maakt bovendien excuses voor de gang van zaken en betuigt zijn medeleven aan de nabestaanden van de 23-jarige fan die vorige week overleed.
De vrouw bezweek voorafgaand aan het optreden van de Amerikaanse zangeres in Rio de Janeiro onder de verzengende hitte. De gevoelstemperatuur bedroeg ruim 58 graden en er mochten geen waterflessen in het stadion mee naar binnen. "We erkennen dat we alternatieve actie hadden kunnen ondernemen naast datgene wat we al hadden gedaan", zegt de directeur van T4F donderdag. Die laat ook weten dat de organisatie "absoluut kapot en erg bedroefd" is door het overlijden.
Volgens de organisator hadden er meer schaduwplekken gecreëerd kunnen worden buiten het Nilton Santos-stadion. Ook had de aanvangstijd van het optreden gewijzigd kunnen worden en hadden er flesjes water mee naar binnen genomen mogen worden. Als gevolg van de extreme hitte werd de beslissing om geen water mee naar binnen te nemen, bij de optredens op zaterdag en zondag teruggedraaid. Het optreden van zaterdag werd uiteindelijk uitgesteld naar maandag.
Dit weekend sluit Swift in Brazilië het Zuid-Amerikaanse deel van haar wereldtournee af. De zangeres treedt op vrijdag, zaterdag en zondag nog op in São Paulo. Deze concerten worden ook door T4F georganiseerd. De weersomstandigheden zijn dan een stuk minder extreem als vorige week. Het wordt naar verwachting bewolkt, regenachtig en een stuk milder qua temperatuur.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
6 uur geleden