Organisator Taylor Swift-concert Rio erkent fouten na sterfgeval
RIO DE JANEIRO (ANP) - De organisatie van een concert van Taylor Swift in Brazilië waarbij een dode viel, erkent dat het "alternatieve actie" had kunnen ondernemen. Concertorganisator T4F maakt bovendien excuses voor de gang van zaken en betuigt zijn medeleven aan de nabestaanden van de 23-jarige fan die vorige week overleed.
De vrouw bezweek voorafgaand aan het optreden van de Amerikaanse zangeres in Rio de Janeiro onder de verzengende hitte. De gevoelstemperatuur bedroeg ruim 58 graden en er mochten geen waterflessen in het stadion mee naar binnen. "We erkennen dat we alternatieve actie hadden kunnen ondernemen naast datgene wat we al hadden gedaan", zegt de directeur van T4F donderdag. Die laat ook weten dat de organisatie "absoluut kapot en erg bedroefd" is door het overlijden.
Volgens de organisator hadden er meer schaduwplekken gecreëerd kunnen worden buiten het Nilton Santos-stadion. Ook had de aanvangstijd van het optreden gewijzigd kunnen worden en hadden er flesjes water mee naar binnen genomen mogen worden. Als gevolg van de extreme hitte werd de beslissing om geen water mee naar binnen te nemen, bij de optredens op zaterdag en zondag teruggedraaid. Het optreden van zaterdag werd uiteindelijk uitgesteld naar maandag.
Dit weekend sluit Swift in Brazilië het Zuid-Amerikaanse deel van haar wereldtournee af. De zangeres treedt op vrijdag, zaterdag en zondag nog op in São Paulo. Deze concerten worden ook door T4F georganiseerd. De weersomstandigheden zijn dan een stuk minder extreem als vorige week. Het wordt naar verwachting bewolkt, regenachtig en een stuk milder qua temperatuur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
6 uur geleden