Organisator Taylor Swift-concert Rio erkent fouten na sterfgeval
RIO DE JANEIRO (ANP) - De organisatie van een concert van Taylor Swift in Brazilië waarbij een dode viel, erkent dat het "alternatieve actie" had kunnen ondernemen. Concertorganisator T4F maakt bovendien excuses voor de gang van zaken en betuigt zijn medeleven aan de nabestaanden van de 23-jarige fan die vorige week overleed.
De vrouw bezweek voorafgaand aan het optreden van de Amerikaanse zangeres in Rio de Janeiro onder de verzengende hitte. De gevoelstemperatuur bedroeg ruim 58 graden en er mochten geen waterflessen in het stadion mee naar binnen. "We erkennen dat we alternatieve actie hadden kunnen ondernemen naast datgene wat we al hadden gedaan", zegt de directeur van T4F donderdag. Die laat ook weten dat de organisatie "absoluut kapot en erg bedroefd" is door het overlijden.
Volgens de organisator hadden er meer schaduwplekken gecreëerd kunnen worden buiten het Nilton Santos-stadion. Ook had de aanvangstijd van het optreden gewijzigd kunnen worden en hadden er flesjes water mee naar binnen genomen mogen worden. Als gevolg van de extreme hitte werd de beslissing om geen water mee naar binnen te nemen, bij de optredens op zaterdag en zondag teruggedraaid. Het optreden van zaterdag werd uiteindelijk uitgesteld naar maandag.
Dit weekend sluit Swift in Brazilië het Zuid-Amerikaanse deel van haar wereldtournee af. De zangeres treedt op vrijdag, zaterdag en zondag nog op in São Paulo. Deze concerten worden ook door T4F georganiseerd. De weersomstandigheden zijn dan een stuk minder extreem als vorige week. Het wordt naar verwachting bewolkt, regenachtig en een stuk milder qua temperatuur.
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
17 uur geleden