Organisator Taylor Swift-concert Rio erkent fouten na sterfgeval
RIO DE JANEIRO (ANP) - De organisatie van een concert van Taylor Swift in Brazilië waarbij een dode viel, erkent dat het "alternatieve actie" had kunnen ondernemen. Concertorganisator T4F maakt bovendien excuses voor de gang van zaken en betuigt zijn medeleven aan de nabestaanden van de 23-jarige fan die vorige week overleed.
De vrouw bezweek voorafgaand aan het optreden van de Amerikaanse zangeres in Rio de Janeiro onder de verzengende hitte. De gevoelstemperatuur bedroeg ruim 58 graden en er mochten geen waterflessen in het stadion mee naar binnen. "We erkennen dat we alternatieve actie hadden kunnen ondernemen naast datgene wat we al hadden gedaan", zegt de directeur van T4F donderdag. Die laat ook weten dat de organisatie "absoluut kapot en erg bedroefd" is door het overlijden.
Volgens de organisator hadden er meer schaduwplekken gecreëerd kunnen worden buiten het Nilton Santos-stadion. Ook had de aanvangstijd van het optreden gewijzigd kunnen worden en hadden er flesjes water mee naar binnen genomen mogen worden. Als gevolg van de extreme hitte werd de beslissing om geen water mee naar binnen te nemen, bij de optredens op zaterdag en zondag teruggedraaid. Het optreden van zaterdag werd uiteindelijk uitgesteld naar maandag.
Dit weekend sluit Swift in Brazilië het Zuid-Amerikaanse deel van haar wereldtournee af. De zangeres treedt op vrijdag, zaterdag en zondag nog op in São Paulo. Deze concerten worden ook door T4F georganiseerd. De weersomstandigheden zijn dan een stuk minder extreem als vorige week. Het wordt naar verwachting bewolkt, regenachtig en een stuk milder qua temperatuur.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
7 uur geleden