Organisator debat: Kaag kon groep met fakkels niet vermijden
DIEPENHEIM (ANP) - Minister Sigrid Kaag (Financiën) kon de groep demonstranten die haar zondag in Diepenheim opwachtte met brandende fakkels in de hand niet vermijden. De groep had de toegang tot Cultuurcentrum Herberg De Pol, waar Kaag wilde deelnemen aan een debat, geblokkeerd met trekkers. Toen de minister te voet arriveerde probeerden de demonstranten met de fakkels haar in te sluiten. Kaag wilde nog in gesprek gaan, maar dat was door de intimiderende fakkels en sirenes niet mogelijk, zegt Hans Verbeek, organisator van Politiek in de Pol.
Politiek in de Pol wordt al jaren georganiseerd. Volgens Verbeek zijn er wel vaker demonstraties geweest, onder meer bij een bezoek van minister Rob Jetten van Klimaat. "Maar het was nu grimmiger. Een politicus opwachten met fakkels is nog niet eerder vertoond." In de week voor het debat werd met flyers opgeroepen om te komen demonstreren. De groep Wakker Twente heeft een filmpje van de bijeenkomst in Diepenheim op Facebook geplaatst.
Volgens Verbeek was de politie aanwezig bij het cultuurcentrum. Kaag had eigen beveiliging bij zich. Er is voor zover bekend niemand opgepakt. "Eenmaal binnen verliep het debat heel plezierig. De demonstranten waren niet binnen, hadden ook geen kaartje gekocht. Die kwamen niet voor het gesprek", aldus Verbeek. Politiek in de Pol verwacht op 12 maart minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat). Die bijeenkomst gaat gewoon door wat de organisatie betreft. "Het is aan de gemeente en de politie om eventueel maatregelen te nemen", vindt Verbeek.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA hebben in hun formatiestuk te weinig oog voor de regio, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. Volgens haar "ademt het verhaal een grootstedelijke eurofiele koers" en zijn "boeren en vissers het haasje". "Zicht op de wereld, blind voor de regio", aldus de partij.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) gaat toch niet deze maand naar China om daar te praten over de kwestie-Nexperia. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat hij dit van plan was, maar dat de Chinese ministers met wie hij zou spreken dan geen tijd hebben: zij zijn dan op de 'Central Economic Work Conference'. Volgens Karremans is "in goed overleg besloten te kijken naar een nieuwe datum" en gaat hij indien de situatie daarom vraagt alsnog snel naar China.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het debat over het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur in de veehouderij heeft de Kamer collectief een vraag voor landbouwminister Wiersma: wanneer komt dat verbod er nu eindelijk? Kamerleden van Partij voor de Dieren, D66, SP, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD willen weten waarom het verbod er nog altijd niet is.
15 uur geleden