Organisator debat: Kaag kon groep met fakkels niet vermijden
DIEPENHEIM (ANP) - Minister Sigrid Kaag (Financiën) kon de groep demonstranten die haar zondag in Diepenheim opwachtte met brandende fakkels in de hand niet vermijden. De groep had de toegang tot Cultuurcentrum Herberg De Pol, waar Kaag wilde deelnemen aan een debat, geblokkeerd met trekkers. Toen de minister te voet arriveerde probeerden de demonstranten met de fakkels haar in te sluiten. Kaag wilde nog in gesprek gaan, maar dat was door de intimiderende fakkels en sirenes niet mogelijk, zegt Hans Verbeek, organisator van Politiek in de Pol.
Politiek in de Pol wordt al jaren georganiseerd. Volgens Verbeek zijn er wel vaker demonstraties geweest, onder meer bij een bezoek van minister Rob Jetten van Klimaat. "Maar het was nu grimmiger. Een politicus opwachten met fakkels is nog niet eerder vertoond." In de week voor het debat werd met flyers opgeroepen om te komen demonstreren. De groep Wakker Twente heeft een filmpje van de bijeenkomst in Diepenheim op Facebook geplaatst.
Volgens Verbeek was de politie aanwezig bij het cultuurcentrum. Kaag had eigen beveiliging bij zich. Er is voor zover bekend niemand opgepakt. "Eenmaal binnen verliep het debat heel plezierig. De demonstranten waren niet binnen, hadden ook geen kaartje gekocht. Die kwamen niet voor het gesprek", aldus Verbeek. Politiek in de Pol verwacht op 12 maart minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat). Die bijeenkomst gaat gewoon door wat de organisatie betreft. "Het is aan de gemeente en de politie om eventueel maatregelen te nemen", vindt Verbeek.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.
15 uur geleden