Organisaties willen snel betere wetgeving seksuele intimidatie
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet vaart maken met het ratificeren van een internationaal verdrag dat geweld en (seksuele) intimidatie op de werkvloer tegengaat. Daartoe roept een petitie op die door 23 organisaties en ruim 2200 anderen is ondertekend en woensdag is aangeboden aan minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).
Onder meer vakbond FNV, de Nederlandse Vrouwenraad, expertisecentrum Seksualiteit Rutgers en kennisinstituut Atria steunen het initiatief. Aanleiding voor de handtekeningenactie was de uitzending van BOOS, waarin seksueel grensoverschrijdend gedrag bij tv-programma The Voice naar buiten kwam.
Volgens de ondertekenaars ontbreekt in Nederland een helder en wettelijk kader voor het afhandelen van seksuele intimidatie. Zo is er op de werkvloer momenteel geen verplichting rondom de onafhankelijkheid en deskundigheid van vertrouwenspersonen, aldus de initiatiefnemers van de petitie.
Arbeidsinspectie
Ze zien graag dat het kabinet daarin verandering brengt. Ook zou de Arbeidsinspectie voldoende armslag moeten hebben om de bestaande regels voor preventie van grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer te kunnen handhaven.
De petitie roept de regering daarom op het verdrag van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) van de Verenigde Naties na te leven, dat dergelijk gedrag moet voorkomen. Nederland ondertekende dat in 2019, maar dit is nog niet bekrachtigd door wijzigingen in de Arbeidsomstandighedenwet (Arbowet).
Minister Van Gennip zegde volgens de initiatiefnemers toe dat Nederland het verdrag snel wil bekrachtigen. Dat zou het kabinet het liefst op Europees niveau zien gebeuren, stellen zij in een verklaring. "In dat kader zal zij bij de huidige EU-voorzitter, Frankrijk, aandringen op snelle ratificering."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
2 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
3 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
6 uur geleden