Organisaties willen onderzoek naar vliegtuiguitstoot en kanker
AMSTERDAM (ANP) - Kan blootstelling aan de uitstoot van vliegtuigen de kans vergroten dat iemand kanker krijgt? Een grote groep organisaties vraagt de Tweede Kamer om daar onafhankelijk onderzoek naar te laten doen. De initiatiefnemers willen "dat de gezondheid van duizenden werknemers op en rond Schiphol serieus genomen wordt".
In een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer zeggen de organisaties: "Platformwerkers willen weten hoe groot de kans op kanker is, wanneer ze werken in de vliegtuiguitstoot. Nu leven ze in onzekerheid. Dat leidt tot onrust en druk op de platformwerkers en hun dierbaren."
FNV is een van de ondertekenaars. De vakbond stelt dat er in de uitstoot van vliegtuigen 21 kankerverwekkende stoffen zitten.
KWF
De oproep wordt ook gesteund door de gemeente Amsterdam, die ongeveer 20 procent van de aandelen van Schiphol bezit. Volgens wethouder Hester van Buren wil Amsterdam "een gezonde, schone en veilige werkomgeving van Schiphol". Medewerkers van de luchthaven maken zich volgens haar "zorgen over de gezondheidsrisico's die ze door blootstelling aan zeer schadelijke stoffen oplopen".
Andere ondertekenaars zijn KWF Kankerbestrijding, de Long Alliantie Nederland en de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose. Ook huisartsen die zich bezighouden met longaandoeningen als COPD en astma en enkele hoogleraren sluiten zich aan bij de oproep.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail heeft de oorzaak gevonden van een brand in een kabelgoot die al dagen het treinverkeer van Rotterdam richting het zuiden lamlegt. De voedingskabel van de bovenleiding heeft in een knik gezeten en daardoor is kortsluiting ontstaan, en vervolgens brand, meldt de spoorbeheerder.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-justitieminister Ferd Grapperhaus raakte zichtbaar geëmotioneerd toen het tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona ging over eenzaamheid door de avondklok. Eerder in het verhoor werd hij ook al een paar keer emotioneel toen het over de avondklok ging. Hij benadrukte meermaals dat zijn handtekening onder de maatregel stond.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdachte Clen V. (39) uit Amsterdam ontkent elke betrokkenheid bij de dood van zijn 40-jarige vrouw in hun woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid. "Ik vind het bizar", zei hij woensdag in de rechtbank in Amsterdam, waar hij terechtstaat voor moord.
1 uur geledenBERGAMBACHT (ANP) - Een stoet van ongeveer twintig tractoren rijdt vanaf een kruispunt in Bergambacht in Zuid-Holland in de richting van Den Haag. Dat doen zij onder begeleiding van de politie, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-justitieminister Ferd Grapperhaus is tijdens een verhoor in aanvaring gekomen met de parlementaire enquêtecommissie corona, omdat die volgens hem onvolledig citeerde uit een advies van de politietop over de avondklok. "U slaat een stuk over", verweet hij commissielid Songül Mutluer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier grote gemeenten willen dat het kabinet maatregelen neemt om het gebruik van herbruikbare verzendverpakkingen te stimuleren. De groeiende hoeveelheid karton, afkomstig van de honderden miljoenen pakketjes die in Nederland worden verstuurd, leidt in veel gemeenten tot problemen, staat in een document voor Tweede Kamerleden dat is ondertekend door Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Tilburg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie gezinnen van asielzoekers met kinderen die al jaren in Nederland wonen en hun leven hebben opgebouwd, mogen hier toch blijven van de Raad van State. Een voorganger van asielminister Bart van den Brink (CDA) had het verzoek om een verblijfsvergunning van twee Nigeriaanse gezinnen en een Armeens gezin nog afgewezen in 2019.
2 uur geleden