Organisaties willen een miljard euro voor woonvormen voor ouderen
N i e u w bericht, meer informatie in 5e alinea
DEN HAAG (ANP) - Een volgend kabinet moet een miljard euro investeren in (collectieve) woonvormen voor ouderen. Dat staat in het manifest Waardig Ouder Worden 2.0, waarin tien maatregelen staan om de kwaliteit van leven van ouderen te verbeteren.
Het initiatief wordt gesteund door dertien organisaties. Het gaat onder meer om vakbond CNV, ChristenUnie, ondernemersorganisatie Bouwend Nederland, de vereniging van woningcorporaties Aedes en seniorenorganisaties Kbo-Pcob en Koepel Gepensioneerden.
Het is een vervolg op het manifest Waardig Ouder Worden uit 2017. Volgens het manifest is sindsdien veel bereikt, maar moet op sommige punten iets extra's gebeuren zoals nieuwe woonconcepten voor ouderen. Gemeenten zouden verplicht moeten worden voldoende woningen voor ouderen te bouwen.
Volgens de initiatiefnemers moet de samenleving de waarde inzien van ouder worden. "De huidige coronacrisis laat helaas zien dat ouderen soms makkelijk worden afgeserveerd als last, drempel of kostenpost. Dat moeten we niet willen", staat in het manifest.
Aandacht voor ouderen is nodig, zegt ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers in het AD, zeker in de coronacrisis. "Ouderen zijn afgeschilderd als 'dor hout'. Dat is een harde kwalificatie voor de generatie die ons land heeft opgebouwd." Segers ziet dat de solidariteit onder druk komt te staan door de coronacrisis. "Generaties worden tegen elkaar uitgespeeld."
De organisaties pleiten voor een maatschappelijke dialoog tussen generaties om de kloof te overbruggen. Verder moeten mantelzorgers en vrijwilligers beter beloond en gestimuleerd worden en moet er meer geld komen voor passende en palliatieve zorg.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Ridouan Taghi heeft ontkend dat hij samenwerkte met Richard R., alias Rico de Chileen. De tot levenslang veroordeelde Taghi werd woensdag via een videoverbinding vanuit de gevangenis in Vught gehoord als getuige in het hoger beroep van R. De 52-jarige R. werd in mei 2021 veroordeeld tot elf jaar cel voor het leiden van een criminele organisatie die liquidaties pleegde en misdaadgeld witwaste. Volgens de rechtbank werkte R. onder meer samen met Taghi.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg, die onlangs op Lesbos werd vrijgesproken van onder meer mensensmokkel, stopt vanwege ziekte per direct met zijn publieke en humanitaire werkzaamheden. Dat laat de hulporganisatie Human Power weten, die met Wittenberg in contact staat en eerder ook informatie deelde over zijn rechtszaak. Volgens de organisatie heeft Wittenberg kort na zijn vrijspraak de diagnose gekregen van "een ernstige, slopende ziekte met een waarschijnlijk zeer beperkte levensverwachting".
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft inmiddels meer dan honderd meldingen gekregen over teruggeroepen babyvoeding. Daarmee lijkt het aantal ouders op te lopen van wie een kind ziek is geworden en die een link vermoeden met de gedronken voeding.
20 minuten geledenKAPELLE (ANP) - Stichting Bij Annie Thuis gaat meer tijd steken in een crowdfunding om het geboortehuis van Annie M.G. Schmidt in Kapelle te behouden en te verbouwen. De organisatie wil binnen een half jaar het streefbedrag van 550.000 euro ophalen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
18 uur geleden