Organisaties wachten eventuele koerswijziging Meta in Europa af
DEN HAAG (ANP) - Verschillende organisaties willen niet vooruitlopen op een eventuele koerswijziging van Meta in Europa. Het bedrijf van Mark Zuckerberg stopt in de Verenigde Staten met factcheckers die berichten op sociale media controleren. De veranderingen gelden voorlopig alleen daar, er zijn nu geen plannen om dit verder uit te breiden.
Greenpeace noemt het "een extreem zorgelijke ontwikkeling" dat Meta stopt met factchecken in de VS. "Het onbeperkt verspreiden van nepnieuws en desinformatie leidt tot meer haat en polarisatie. Dat is enorm schadelijk en een gevaar voor een veilige toekomst", zegt directeur Andy Palmen. Betrouwbare informatie is volgens hem onder meer van groot belang om de klimaatcrisis en de biodiversiteitscrisis aan te pakken. De organisatie blijft de ontwikkelingen "nauwlettend volgen".
Dat geldt ook voor het Rode Kruis. "Het is niet duidelijk of dit op den duur ook voor Europa gaat gelden", zegt een woordvoerder. "Voor nu kijken we wat het voor ons betekent."
De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) wil ook niet speculeren of en in welke mate dit gevolgen heeft voor het gebruik van Meta door gemeenten. "Meta heeft aangegeven geen plannen te hebben om te stoppen in de Europese Unie. En de Europese Unie heeft wel degelijk mogelijkheden om op te treden, mocht dit aan de orde komen", laat een woordvoerder desgevraagd weten.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
7 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
8 uur geleden