Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisaties wachten eventuele koerswijziging Meta in Europa af

Organisaties wachten eventuele koerswijziging Meta in Europa af

DEN HAAG (ANP) - Verschillende organisaties willen niet vooruitlopen op een eventuele koerswijziging van Meta in Europa. Het bedrijf van Mark Zuckerberg stopt in de Verenigde Staten met factcheckers die berichten op sociale media controleren. De veranderingen gelden voorlopig alleen daar, er zijn nu geen plannen om dit verder uit te breiden.

Greenpeace noemt het "een extreem zorgelijke ontwikkeling" dat Meta stopt met factchecken in de VS. "Het onbeperkt verspreiden van nepnieuws en desinformatie leidt tot meer haat en polarisatie. Dat is enorm schadelijk en een gevaar voor een veilige toekomst", zegt directeur Andy Palmen. Betrouwbare informatie is volgens hem onder meer van groot belang om de klimaatcrisis en de biodiversiteitscrisis aan te pakken. De organisatie blijft de ontwikkelingen "nauwlettend volgen".

Dat geldt ook voor het Rode Kruis. "Het is niet duidelijk of dit op den duur ook voor Europa gaat gelden", zegt een woordvoerder. "Voor nu kijken we wat het voor ons betekent."

De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) wil ook niet speculeren of en in welke mate dit gevolgen heeft voor het gebruik van Meta door gemeenten. "Meta heeft aangegeven geen plannen te hebben om te stoppen in de Europese Unie. En de Europese Unie heeft wel degelijk mogelijkheden om op te treden, mocht dit aan de orde komen", laat een woordvoerder desgevraagd weten.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

3 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

8 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

9 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

10 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

12 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

16 uur geleden