Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisaties wachten eventuele koerswijziging Meta in Europa af

Organisaties wachten eventuele koerswijziging Meta in Europa af

DEN HAAG (ANP) - Verschillende organisaties willen niet vooruitlopen op een eventuele koerswijziging van Meta in Europa. Het bedrijf van Mark Zuckerberg stopt in de Verenigde Staten met factcheckers die berichten op sociale media controleren. De veranderingen gelden voorlopig alleen daar, er zijn nu geen plannen om dit verder uit te breiden.

Greenpeace noemt het "een extreem zorgelijke ontwikkeling" dat Meta stopt met factchecken in de VS. "Het onbeperkt verspreiden van nepnieuws en desinformatie leidt tot meer haat en polarisatie. Dat is enorm schadelijk en een gevaar voor een veilige toekomst", zegt directeur Andy Palmen. Betrouwbare informatie is volgens hem onder meer van groot belang om de klimaatcrisis en de biodiversiteitscrisis aan te pakken. De organisatie blijft de ontwikkelingen "nauwlettend volgen".

Dat geldt ook voor het Rode Kruis. "Het is niet duidelijk of dit op den duur ook voor Europa gaat gelden", zegt een woordvoerder. "Voor nu kijken we wat het voor ons betekent."

De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) wil ook niet speculeren of en in welke mate dit gevolgen heeft voor het gebruik van Meta door gemeenten. "Meta heeft aangegeven geen plannen te hebben om te stoppen in de Europese Unie. En de Europese Unie heeft wel degelijk mogelijkheden om op te treden, mocht dit aan de orde komen", laat een woordvoerder desgevraagd weten.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

1 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

3 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

5 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

6 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

6 uur geleden
Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

8 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

8 uur geleden