Organisaties onderwijs niet te spreken over begrotingsdeal
DEN HAAG (ANP) - Organisaties in het onderwijs zijn niet te spreken over de bezuinigingen op het onderwijs. Ook niet nu de bezuiniging 750 miljoen euro minder wordt na een akkoord tussen de coalitie en vier oppositiepartijen.
Voorzitter Abdelkader Karbache van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) is blij om te zien dat alle protesten door studenten en docenten hun vruchten hebben afgeworpen, waardoor onder andere de langstudeerboete van tafel is. "Maar het is bij lange na niet genoeg om de onderwijskwaliteit op peil te houden", vindt Karbache. "1,2 miljard aan bezuinigingen zorgt er nog steeds voor dat opleidingen verdwijnen en docenten ontslagen moeten worden. Toekomstige generaties zijn daar de dupe van."
Karbache stelt dat het wegvallen van de langstudeerboete "echt een last van onze schouders" is. De LSVb organiseerde samen met andere onderwijsclubs de afgelopen tijd meerdere demonstraties tegen de bezuinigingen in het hoger onderwijs. "We hebben daar echt iets in beweging gekregen. Nu moeten we doorpakken; het is tijd om verder te escaleren." De LSVb-voorzitter hint op hardere acties tegen de overgebleven bezuinigingen. "Het is aan studenten om weer de toekomst te redden."
Opluchting
WOinActie vindt de deal tussen de coalitie en de oppositiepartijen "volstrekt onvoldoende". Het enige lichtpuntje dat oprichter Rens Bod van WOinActie ziet is dat de langstudeerboete verdwijnt. "Heel fijn voor de studenten", zegt Bod daarover, die verder totaal niet te spreken is over de onderwijsbezuinigingen. Hij vreest dat daardoor in het wetenschappelijk onderwijs "veel internationaal talent gaat verdwijnen" en dat dit ten koste gaat van de internationale concurrentiepositie.
Ook voorzitter van het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) Mylou Miché is "echt heel erg blij" dat de langstudeerboete niet doorgaat. "Dat is een opluchting voor studenten." Maar het ISO blijft kritisch tegenover alle onderwijsbezuinigingen staan, zo zegt Miché: "zolang er bezuinigd wordt op hoger onderwijs, zijn wij tegen".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.
3 uur geleden