Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisaties onderwijs niet te spreken over begrotingsdeal

Organisaties onderwijs niet te spreken over begrotingsdeal

DEN HAAG (ANP) - Organisaties in het onderwijs zijn niet te spreken over de bezuinigingen op het onderwijs. Ook niet nu de bezuiniging 750 miljoen euro minder wordt na een akkoord tussen de coalitie en vier oppositiepartijen.

Voorzitter Abdelkader Karbache van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) is blij om te zien dat alle protesten door studenten en docenten hun vruchten hebben afgeworpen, waardoor onder andere de langstudeerboete van tafel is. "Maar het is bij lange na niet genoeg om de onderwijskwaliteit op peil te houden", vindt Karbache. "1,2 miljard aan bezuinigingen zorgt er nog steeds voor dat opleidingen verdwijnen en docenten ontslagen moeten worden. Toekomstige generaties zijn daar de dupe van."

Karbache stelt dat het wegvallen van de langstudeerboete "echt een last van onze schouders" is. De LSVb organiseerde samen met andere onderwijsclubs de afgelopen tijd meerdere demonstraties tegen de bezuinigingen in het hoger onderwijs. "We hebben daar echt iets in beweging gekregen. Nu moeten we doorpakken; het is tijd om verder te escaleren." De LSVb-voorzitter hint op hardere acties tegen de overgebleven bezuinigingen. "Het is aan studenten om weer de toekomst te redden."

Opluchting

WOinActie vindt de deal tussen de coalitie en de oppositiepartijen "volstrekt onvoldoende". Het enige lichtpuntje dat oprichter Rens Bod van WOinActie ziet is dat de langstudeerboete verdwijnt. "Heel fijn voor de studenten", zegt Bod daarover, die verder totaal niet te spreken is over de onderwijsbezuinigingen. Hij vreest dat daardoor in het wetenschappelijk onderwijs "veel internationaal talent gaat verdwijnen" en dat dit ten koste gaat van de internationale concurrentiepositie.

Ook voorzitter van het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) Mylou Miché is "echt heel erg blij" dat de langstudeerboete niet doorgaat. "Dat is een opluchting voor studenten." Maar het ISO blijft kritisch tegenover alle onderwijsbezuinigingen staan, zo zegt Miché: "zolang er bezuinigd wordt op hoger onderwijs, zijn wij tegen".

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

2 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

4 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

5 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

7 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

8 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

10 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

14 uur geleden