'Organisaties kwetsbaarder voor hacks dan voor coronacrisis'
AMSTERDAM (ANP) - Bijna 1 op de 5 organisaties is kwetsbaarder voor illegale hacks dan voor de coronacrisis, meldt Orange Cyberdefense op basis van onderzoek onder 264 IT-verantwoordelijken. Net zo veel organisaties geven aan dat zij in het IT-budget moesten snijden door de coronacrisis. De aandacht voor digitale beveiliging binnen het bedrijf is volgens 14 procent van de IT-verantwoordelijken verminderd.
Ruim een derde van de onderzochte organisaties had de focus met name op het herinrichten van de werkplekken, zowel op kantoor als thuis. Tegelijkertijd verslapte de aandacht voor digitale veiligheid. Van de ondervraagde T-verantwoordelijken geeft ruim 40 procent aan dat zij de aankomende tijd een groter deel van het IT-budget willen inzetten voor het updaten van de digitale veiligheid.
Volgens de algemeen directeur van Cyberdefense bij Orange in Nederland, Mark Jenster, heeft de coronacrisis veel impact gehad op de inrichting van de IT-omgeving van bedrijven. "Het thuiswerken stelt organisaties voor nieuwe uitdagingen. Cybersecurity-protocollen die zijn ingericht voor medewerkers die normaal op kantoor werken, zijn niet meer van toepassing als men gaat thuiswerken. Dat maakt de organisatie kwetsbaar."
Datalekken
Uit het onderzoek kwam verder naar voren dat bijna 30 procent van de IT-verantwoordelijken in de afgelopen vier jaar te maken heeft gehad met een datalek in het bedrijf. Minder dan de helft (42 procent) deed daar melding van bij de Autoriteit Persoonsgegevens, terwijl het verplicht is om een datalek te melden.
Orange Cyberdefense is een beveiligingsprovider en onderdeel van telecombedrijf Orange Group.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
32 minuten geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
5 uur geleden