Organisaties in advertentie: Kamer, stem tegen de asielwet
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen organisaties roepen de Tweede Kamer in een paginagrote advertentie in NRC op tegen de asielnoodmaatregelenwet te stemmen. Onder meer vakbond FNV, Vluchtelingenwerk Nederland, Amnesty International, de Landelijke Studentenvakbond, Dokters van de Wereld en religieuze organisaties hebben de oproep ondertekend.
De strafbaarstelling van illegaliteit, die de Kamer deze week toevoegde aan het wetsvoorstel, "criminaliseert mensen zonder papieren" en degenen die hen helpen, stellen de organisaties. Kwetsbare mensen worden zo aan hun lot overgelaten, vinden zij. De strafbaarstelling is "een aantasting van de mensenrechten" en draagt niet bij aan een oplossing voor problemen.
Ook de organisatie LGBT Asylum Support wijst erop waartoe de strafbaarstelling kan leiden. Veel queer asielzoekers hebben volgens de stichting moeite om te voldoen aan de eisen die de IND stelt aan bewijsvoering. LGBT Asylum Support helpt deze mensen om alsnog in aanmerking te komen voor een asielprocedure. "Dit belangrijke werk zou ineens illegaal worden." De organisatie vraagt Kamerleden eveneens te stemmen tegen "deze voorgestelde inhumane en strenge asielwetgeving".
Woensdag riep de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) ook al op niet in te stemmen met de asielnoodmaatregelenwet. De Kamer stemt donderdag over de wet, evenals over een andere asielwet die een tweestatusstelsel moet regelen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) begrijpt de zorgen over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC). Hij sluit nog niet uit dat het kabinet bijspringt, maar maakt wel onderscheid tussen het redden van het centrum zelf en het behoud van de onderzoeks- en opvangfunctie voor zeehonden. Dat heeft de VVD-bewindsman gezegd in een Kamerdebat.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de Verenigde Staten "steeds vaker een onvoorspelbare bondgenoot dan we in het verleden gewend zijn geweest. Ik denk dat we als Europa soms heel duidelijk moeten maken dat we het niet eens zijn met keuzes van de Amerikanen", zei hij voorafgaand aan overleg met EU-leiders in Brussel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Door minder regels en standaardisatie hoopt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) 2,3 miljard euro te besparen op infrastructuurprojecten, zegt hij in een gesprek met de Telegraaf. Hij maakt vrijdag bekend welke projecten doorgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
2 dagen geleden