Organisaties: hulpaanbod bij langdurige covid bij velen onbekend
DEN BOSCH (ANP) - De organisaties C-support en PostCovid NL schatten dat heel veel mensen met langdurige covid niet weten dat ze hulp en ondersteuning kunnen krijgen bij aanhoudende gevolgen van een coronabesmetting. Van de 23.000 mensen die zich bij hen hebben gemeld, is het merendeel digitaal vaardig, van oorspronkelijke Nederlandse afkomst, tussen de veertig en de zestig en vooral vrouw.
Genoemde organisaties vrezen dus dat mensen met een migratieachtergrond, laaggeletterden, mensen met een beperking, sommige ouderen en jongeren vaak niet weten dat ze nazorg kunnen krijgen. Om hoeveel mensen het gaat, weten de clubs niet.
De informatie is inmiddels beschikbaar in elf talen, maar de organisaties willen genoemde groepen vooral zien te bereiken via welzijnswerkers, sociaal werkers, vluchtelingenwerk en bijvoorbeeld huisartsen.
C-support helpt met het oplossen van medische-, psychosociale- en werk- en inkomensvragen. PostCovid NL doet aan belangenbehartiging, digitale informatie en lotgenotencontact.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Een toenemende druk op internationale samenwerking en des- en misinformatie vormen "nieuwe grote dreigingen" voor de volksgezondheid in Nederland. Dat stelt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een risicoscan van de invloed van globale ontwikkelingen op de gezondheid. De ondervraagde experts maken zich onder meer zorgen over de "afnemende slagkracht" van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en een dalend aantal mensen dat zich wil laten vaccineren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse politie kwam tijdens corona vaak in de positie dat er geëscaleerd moest worden, omdat de lokale driehoek landelijk beleid volgde. Dat zei burgemeester Femke Halsema tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij legde uit dat hoe meer beperkingen demonstranten krijgen, hoe eerder de politie moet optreden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema moest de avondklok tijdens corona uitvoeren, aangezien het een landelijke maatregel was. "Hoe ingewikkeld ook", zei Halsema tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De nadruk in het coronabeleid kwam gaandeweg te veel op repressie en handhaving te liggen, vindt burgemeester Femke Halsema van Amsterdam. "Het plaatste de overheid op een veel te harde manier tegenover een bevolking die de moed aan het verliezen was", zei zij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een vrije discussie over de te nemen maatregelen tegen het coronavirus was eigenlijk niet mogelijk. Daarvoor was de positie van het Outbreak Management Team (OMT) te sterk. Dat zei burgemeester Femke Halsema van Amsterdam tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, verwacht dat de uitbraak van het hantavirus op zijn einde loopt. Volgens de laatste cijfers, van halverwege vorige week, worden er wereldwijd nog dertig mensen actief gevolgd, aldus de verklaring van Tedros op X. Er zijn geen nieuwe besmettingen meer geconstateerd.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens oud-minister Arie Slob "onbegrijpelijk" dat het vorige kabinet de pandemische paraatheid heeft afgebouwd en dat het huidige kabinet die bezuiniging niet volledig heeft teruggedraaid. Als dat niet gebeurt, dan spelen dezelfde problemen weer op bij een volgende crisis, denkt hij.
5 dagen geleden