Organisatieadviesbureau Accenture schrapt wereldwijd 19.000 banen
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale organisatieadviesbureau Accenture gaat wereldwijd 19.000 banen schrappen. Daarmee voegt de onderneming zich bij een groeiende lijst van bedrijven die werknemers ontslaan om zich aan te passen aan de verslechterde economische omstandigheden.
De ingreep raakt ongeveer 2,5 procent het totale personeelsbestand van Accenture. Het adviesbureau verwacht voor de reorganisatie 1,2 miljard dollar aan ontslagvergoedingen en andere personeelgerelateerde kosten kwijt te zijn. Ook trekt Accenture nog 300 miljoen dollar uit voor het inkrimpen en samenvoegen van kantoorruimtes.
Het bedrijf is ook actief in Nederland, maar het is nog niet duidelijk of hier ook banen verdwijnen. Accenture heeft kantoren en operaties in bijna vijftig landen. De onderneming trekt anderhalf jaar uit voor het doorvoeren van de reorganisatie.
Accenture is niet het eerste bedrijf in de adviessector waar de laatste tijd een grote ontslagronde is aangekondigd. Vorige maand onthulde branchegenoot McKinsey al plannen om 2000 banen te schrappen, na een snelle groei van het personeelsbestand in het afgelopen decennium. KPMG kondigde op zijn beurt aan dat het bij de Amerikaanse tak afscheid zou nemen van bijna zevenhonderd krachten vanwege een afnemende vraag. Anderen partijen in de branche, bijvoorbeeld EY, zijn omwille van het veranderde economische tij terughoudender geworden met het werven van nieuw personeel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
59 minuten geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in Belgiƫ mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
4 uur geleden