
Organisatie Wereldhavendagen tevreden na drukbezochte editie
ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben dit weekend ongeveer 400.000 bezoekers getrokken, zo schat de organisatie van het evenement. Daarmee was het ongeveer even druk als vorig jaar. De organisatie kijkt tevreden terug op de 47e editie van "het grootste jaarlijkse maritieme evenement" van het land.
Tijdens de Wereldhavendagen kan het grote publiek ontdekken wat er allemaal gebeurt in de grootste haven van Europa. Bezoekers konden onder meer bij tientallen schepen aan boord komen kijken, vaartochten maken en zich oriënteren op een carrière in de scheepvaart. Ook de marine gaf diverse demonstraties op het water, waarbij naast schepen ook parachutisten en helikopters in actie kwamen.
Op zaterdagavond volgden tienduizenden mensen rond de Nieuwe Maas een avondshow, met een botenparade, muziekoptredens van onder meer Stef Bos en vuurwerk. De show was tevens een eerbetoon aan de vrijwilligers van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM), die 200 jaar bestaat.
Career event
Voor de excursies en vaartochten werden in totaal zo'n 15.000 tickets verkocht. Bij een 'career event' kwamen zo'n 1500 vooral jonge mensen vrijdag een kijkje nemen. Voor het evenement was ditmaal ook een heus festivalplein ingericht, waar tientallen artiesten optraden.
Een tegengeluid tijdens het evenement kwam van Extinction Rebellion. De klimaatactivisten noemen de havendagen een vorm van 'greenwashing', omdat in de Rotterdamse haven nog steeds veel ruimte is voor milieuvervuilende activiteiten. Ze maakten hun kritiek onder meer duidelijk met spandoeken op straat en met projecties op de Euromast.
Meer uit Binnenland
ZOETERMEER (ANP) - In Zoetermeer zijn zaterdag drie mensen gewond geraakt door een explosief dat afging. Een van hen is overgebracht naar het ziekenhuis. De politie heeft een verdachte aangehouden.
34 minuten geledenVELSEN (ANP) - De politie is onder leiding van het Openbaar Ministerie een onderzoek gestart naar de ernstige ongeregeldheden in het stadion van Telstar, na de wedstrijd tegen FC Den Bosch. Na afloop van de door Telstar gewonnen wedstrijd kwam het vrijdagavond op het veld tot vechtpartijen tussen fans van de clubs.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een schietincident in een woning aan de Nieuwlandhof in Amsterdam-Zuidoost is zaterdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Een politiewoordvoerster zegt dat de vrouw met een schotwond is gevonden in de portiek van de woning. Ze zou zijn beschoten in de woning.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen deden zaterdag mee aan een protestmars door Amsterdam. Deze werd georganiseerd omdat de demonstranten het niet eens zijn met het kabinet. De organisatie De Straat Op spreekt van 15.000 deelnemers die "zich verzetten tegen de verdeel-en-heerspolitiek van dit kabinet".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wegwerkzaamheden aan de A1 tussen knooppunt Watergraafsmeer en Diemen zijn een dag eerder klaar dan gepland. De snelweg tussen beide knooppunten gaat zondag om 05.00 uur weer open, kondigt Rijkswaterstaat aan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich zaterdagmiddag verzamelden op de Dam in Amsterdam zijn begonnen aan een protestmars door de hoofdstad. Zij doen dit omdat ze het niet eens zijn met het kabinet.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam voor een betoging tegen het kabinet. De organisatie van De Straat Op meldt er "genoeg" van te hebben dat "extreemrechtse angstzaaiers en populisten de politieke agenda bepalen. Zij bedreigen wat vanzelfsprekend zou moeten zijn: een betaalbaar huis, een leefbare wereld, gelijke rechten voor iedereen en een open democratie. Kortom: onze burgerrechten."
5 uur geleden