Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie vreugdevuur: keiharde afspraken over veiligheid

Organisatie vreugdevuur: keiharde afspraken over veiligheid

SCHEVENINGEN (ANP) - De organisator van het vreugdevuur in Scheveningen zegt dat er "keiharde afspraken" met de gemeente zijn gemaakt over de veiligheid van de vuren. Donderdag werd bekend dat de gemeente Den Haag evenementenvergunningen heeft gegeven voor de vreugdevuren tijdens oud en nieuw in de buurten Duindorp en Scheveningen.

Bij het laatste vreugdevuur van 2018 op 2019 blies harde wind smeulend hout over Scheveningen, met een vonkenregen tot gevolg. Het jaar daarop mochten de vuren niet doorgaan en de jaren daarna werden er vanwege de coronacrisis geen vuren aangelegd. Dit jaar zou het voor het eerst weer kunnen, mits de organisaties ook de milieuvergunningen rond krijgen.

Kevin Batenburg, voorzitter van de club die het vuur in Scheveningen organiseert, laat weten dat de vergunningverlening "goed nieuws" is. Zijn organisatie heeft "heel veel gesprekken" gevoerd met onder meer de gemeente over de veiligheid van het evenement. Volgens Batenburg mag de vuurstapel maar 10 meter hoog worden gebouwd, een stuk lager dan de 35 meter die in het rampjaar 2018/2019 nog toegestaan was. Hij vindt dat geen probleem. "Het gaat mij om de traditie."

In aanloop naar het vuur, dat tijdens de jaarwisseling wordt aangestoken, zal Vreugdevuur Scheveningen "dagelijks" overleg hebben met politie, burgemeester en Openbaar Ministerie. Ook wordt het weer scherp in de gaten gehouden. "Als de windkracht te sterk is zal de stapel niet ontstoken worden."

Duindorp Vreugdevuur reageert via Facebook ook verheugd op de vergunningverlening. "Met een beetje geluk zitten de coronagoden ons dit jaar ook mee en gaan we eindelijk weer als vanouds het strand op in de laatste week van het jaar", aldus de organisatie.

Meer uit Binnenland

Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

16 minuten geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

2 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

2 uur geleden
Meeste bewoners kunnen thuis slapen na gaslek Den Helder

DEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.

2 uur geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

7 uur geleden
ME wederom ingezet in Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.

8 uur geleden
Jan G. uit Overasselt overgeleverd uit Duitsland

ROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.

9 uur geleden