Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie vreugdevuur: keiharde afspraken over veiligheid

Organisatie vreugdevuur: keiharde afspraken over veiligheid

SCHEVENINGEN (ANP) - De organisator van het vreugdevuur in Scheveningen zegt dat er "keiharde afspraken" met de gemeente zijn gemaakt over de veiligheid van de vuren. Donderdag werd bekend dat de gemeente Den Haag evenementenvergunningen heeft gegeven voor de vreugdevuren tijdens oud en nieuw in de buurten Duindorp en Scheveningen.

Bij het laatste vreugdevuur van 2018 op 2019 blies harde wind smeulend hout over Scheveningen, met een vonkenregen tot gevolg. Het jaar daarop mochten de vuren niet doorgaan en de jaren daarna werden er vanwege de coronacrisis geen vuren aangelegd. Dit jaar zou het voor het eerst weer kunnen, mits de organisaties ook de milieuvergunningen rond krijgen.

Kevin Batenburg, voorzitter van de club die het vuur in Scheveningen organiseert, laat weten dat de vergunningverlening "goed nieuws" is. Zijn organisatie heeft "heel veel gesprekken" gevoerd met onder meer de gemeente over de veiligheid van het evenement. Volgens Batenburg mag de vuurstapel maar 10 meter hoog worden gebouwd, een stuk lager dan de 35 meter die in het rampjaar 2018/2019 nog toegestaan was. Hij vindt dat geen probleem. "Het gaat mij om de traditie."

In aanloop naar het vuur, dat tijdens de jaarwisseling wordt aangestoken, zal Vreugdevuur Scheveningen "dagelijks" overleg hebben met politie, burgemeester en Openbaar Ministerie. Ook wordt het weer scherp in de gaten gehouden. "Als de windkracht te sterk is zal de stapel niet ontstoken worden."

Duindorp Vreugdevuur reageert via Facebook ook verheugd op de vergunningverlening. "Met een beetje geluk zitten de coronagoden ons dit jaar ook mee en gaan we eindelijk weer als vanouds het strand op in de laatste week van het jaar", aldus de organisatie.

Meer uit Binnenland

Verdachten kindermishandeling Stadskanaal naar Pieter Baan Centrum

GRONINGEN (ANP) - De twee verdachten van de zeer ernstige mishandeling van een nu 6-jarig meisje in Stadskanaal worden medio november geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor een gedragskundige observatie. Daarbij zal ook gekeken worden hoe zij met elkaar omgaan.

1 uur geleden
Zomer van 2026 is warmste sinds begin metingen

HOUTEN (ANP) - De zomer van 2026 is de warmste sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De gemiddelde temperatuur komt uit op 19,3 graden en dat is 0,4 graden boven het vorige record uit 2018. Een temperatuur van 17,6 graden is gemiddeld voor de Nederlandse zomer.

1 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Neede is 23-jarige man uit Borculo

NEEDE (ANP) - De man die woensdagavond om het leven kwam door een steekpartij in een woning in het Gelderse Neede is een 23-jarige inwoner van Borculo, meldt de politie donderdag. Een verdachte die was aangehouden, is een 20-jarige man uit Borculo. Hij zit nog vast.

3 uur geleden
Ministerie houdt rekening met enkele Nederlandse vermisten Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt "mede ook naar aanleiding van contact met lokale autoriteiten" rekening met enkele Nederlandse vermisten bij de overstromingen in Nepal en Tibet. Een precies aantal noemt de woordvoerder niet. "Op dit moment is het nog altijd te vroeg om een volledig beeld te geven en mogelijke Nederlandse slachtoffers of vermisten te bevestigen."

3 uur geleden
Vorig jaar 103 mensen vermoord, laagste aantal in dertig jaar

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

6 uur geleden
Leden ON! komen in opstand tegen omroep-top om vermeend wanbeleid

HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.

15 uur geleden
OM Suriname publiceert signalement verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.

16 uur geleden