Organisatie Vierdaagse besluit over maatregelen tegen hitte
NIJMEGEN (ANP) - De organisatie van de Vierdaagse besluit zondagmiddag of, en zo ja, welke maatregelen er worden genomen in verband met de zeer hoge temperaturen die voor de eerste wandeldag op dinsdag worden verwacht. Bij de beslissing zijn onder meer de medische dienst van het evenement, een inspanningsfysioloog, een sportpsycholoog en het Rode Kruis betrokken. De eigen weerdienst van de Vierdaagse berekent tot op het af te leggen parcours hoe de weersverwachting eruit ziet.
Alle weerbureaus voorzien dat de temperatuur dinsdag oploopt tot boven de 35 graden Celsius. Ook maandag, als de lopers hun startkaart moeten ophalen, woensdag en donderdag zal het erg warm zijn. Van belang is volgens marsleider Henny Sackers van de Vierdaagse hoeveel wind er onderweg staat en hoe hoog de luchtvochtigheid zal zijn. Door het lopen raken de wandelaars zeer verhit en het lichaam moet die warmte kwijt kunnen.
De Vierdaagse beschikt al jaren over een speciaal hitteprotocol. Daarin staan maatregelen als eerder starten of later finishen, de route inkorten, militairen zonder bepakking laten lopen en zelfs een wandeldag doorstrepen. Het hitteprotocol is opgesteld nadat in 2006 twee lopers overleden na een eveneens zeer warme eerste wandeldag. Het werd toen 34 graden Celsius. Of de lopers door de hitte bezweken is nooit vastgesteld. De Vierdaagse werd afgelast.
Ruim 42.000 wandelaars hebben zich ingeschreven voor de 104e Vierdaagse. Het is bekend dat er elk jaar enkele duizenden lopers minder echt aan de tocht beginnen. Nu het zo warm dreigt te worden zouden wel eens zeer veel inschrijvers kunnen afhaken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
4 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
19 uur geleden