Organisatie: Veteranendag trekt 90.000 bezoekers
DEN HAAG (ANP) - De 19e editie van Veteranendag heeft zaterdag 90.000 bezoekers naar Den Haag getrokken. Dat meldt het Nationaal Comité Veteranendag. Dat zijn er 10.000 meer dan vorig jaar, aldus de organisatie.
Tijdens deze dag is stilgestaan bij de ruim 100.000 Nederlandse veteranen die zich sinds de Tweede Wereldoorlog hebben ingezet voor vrede. De organisatie spreekt over een "succesvolle" dag. "Het weer was prachtig. De sfeer op het Malieveld was goed", aldus een woordvoerder. De warmte heeft niet voor problemen gezorgd, volgens de organisatie. Zo zijn onder meer water en hoeden uitgedeeld.
Koning Willem-Alexander heeft op de Kneuterdijk in Den Haag het defilé afgenomen. Daarin liepen allerlei onderdelen van de krijgsmacht. De mars eindigde rond 14.45 uur op het Malieveld. Daar werden de veteranen muzikaal onthaald.
Ook premier Mark Rutte, minister van Defensie Kajsa Ollongren en Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim waren aanwezig. Voorafgaand aan het defilé vlogen achttien historische en moderne vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht in formatie over de stad tijdens een zogeheten fly-past.
Meer uit Binnenland
NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
12 minuten geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
21 uur geleden