Organisatie: Veteranendag trekt 90.000 bezoekers
DEN HAAG (ANP) - De 19e editie van Veteranendag heeft zaterdag 90.000 bezoekers naar Den Haag getrokken. Dat meldt het Nationaal Comité Veteranendag. Dat zijn er 10.000 meer dan vorig jaar, aldus de organisatie.
Tijdens deze dag is stilgestaan bij de ruim 100.000 Nederlandse veteranen die zich sinds de Tweede Wereldoorlog hebben ingezet voor vrede. De organisatie spreekt over een "succesvolle" dag. "Het weer was prachtig. De sfeer op het Malieveld was goed", aldus een woordvoerder. De warmte heeft niet voor problemen gezorgd, volgens de organisatie. Zo zijn onder meer water en hoeden uitgedeeld.
Koning Willem-Alexander heeft op de Kneuterdijk in Den Haag het defilé afgenomen. Daarin liepen allerlei onderdelen van de krijgsmacht. De mars eindigde rond 14.45 uur op het Malieveld. Daar werden de veteranen muzikaal onthaald.
Ook premier Mark Rutte, minister van Defensie Kajsa Ollongren en Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim waren aanwezig. Voorafgaand aan het defilé vlogen achttien historische en moderne vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht in formatie over de stad tijdens een zogeheten fly-past.
Meer uit Binnenland
GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
52 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
56 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.
7 uur geleden