Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie uit bedrijfsleven VS dringt aan op aftreden Trump

Organisatie uit bedrijfsleven VS dringt aan op aftreden Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een organisatie die duizenden grote bedrijven vertegenwoordigt in de Verenigde Staten wil dat president Donald Trump uit zijn ambt wordt gezet. Volgens Jay Timmons, het hoofd van de National Association of Manufacturers, "zet Trump aan tot geweld in een poging om de macht te behouden". Iedere gekozen bestuurder die Trump verdedigt zou zijn eed op de grondwet schenden en de democratie verwerpen ten gunste van anarchie.

Timmons, die onder meer olieconcern ExxonMobil, farmaceut Pfizer en autobouwer Toyota tot zijn achterban mag rekenen, deed zijn uitspraken naar aanleiding van de onlusten in Washington. Vicepresident Mike Pence zou volgens Timmons serieus moeten overwegen om met andere invloedrijke politici samen te werken om een ​​beroep te doen op het 25e amendement uit de grondwet. Dat amendement geeft weer hoe en wanneer een president niet geschikt wordt geacht om het ambt uit te oefenen.

Meerdere partijen uit het Amerikaanse bedrijfsleven hebben al gereageerd op de onrust. Maar zij gaan in hun verklaringen niet zo ver als Timmons. Zo heeft de invloedrijke lobbygroep Business Roundtable Trump politici opgeroepen om actie te ondernemen en een einde te maken aan de bezetting van het Capitool door boze Trump-aanhangers. "De chaos die zich ontvouwt in de hoofdstad van het land is het resultaat van onwettige pogingen om de legitieme, democratisch tot stand gekomen verkiezingsuitslagen ongedaan te maken. Het land verdient beter", aldus de vereniging voor topbestuurders van belangrijke Amerikaanse bedrijven. Onder anderen Amazon-baas Jeff Bezos en Apple-topman Tim Cook zijn lid van de Business Roundtable.

Meer uit Buitenland

China gelooft niet in Amerikaanse dwang en druk op Rusland

BEIJING (ANP/AFP) - China vindt dat de Amerikaanse regering Rusland niet onder druk moet zetten om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet te geloven in de aanpak van president Donald Trump, die dreigde met "zeer zware" invoerheffingen als Rusland niet doet wat hij wil.

1 uur geleden
Russische veiligheidsadviseur: Trumps ultimatum doet ons niets

MOSKOU (ANP) - De vicevoorzitter van de Russische veiligheidsraad Dmitri Medvedev zegt dat het ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump hem niets doet. Trump beloofde Oekraïne nieuwe wapenleveranties en kondigde invoerheffingen aan als Rusland niet binnen vijftig dagen vredesafspraken maakt met Oekraïne.

2 uur geleden
Kallas: VS beseffen nu ook dat Rusland geen vrede wil

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas is blij met de toezegging van de VS dat zij wapens aan Oekraïne gaan leveren. "Dit laat zien dat ze ook beseffen dat Rusland eigenlijk geen vrede wil", zei Kallas voor de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze hoopt dat de VS ook sancties opleggen aan Rusland "zodat de druk op Rusland toeneemt om deze oorlog echt te stoppen".

2 uur geleden
Kallas: besluit maatregelen tegen Israël is aan EU-lidstaten

BRUSSEL (ANP) - Het is aan de EU-lidstaten om een besluit te nemen over eventuele maatregelen tegen Israël, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van een vergadering met de 27 ministers van Buitenlandse Zaken. Kallas heeft een lijst met opties opgesteld waarover de ministers dinsdag praten, "maar ik kan niet voorspellen hoe de discussie zal verlopen", zei ze. De druk op Israël is opgevoerd met als belangrijkste doel "echte verbetering van de situatie van de mensen ter plaatse".

2 uur geleden
Trump: teleurgesteld maar niet klaar met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "teleurgesteld" in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, maar nog niet klaar met hem. Dat vertelde hij in een interview met de BBC over onder meer de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden
Duitse douane vindt 1500 tarantula's in koekjesverpakking

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse douane heeft zo'n 1500 tarantula's aangetroffen in koekjesverpakkingen op de luchthaven Keulen-Bonn. Het pakket kwam uit Vietnam en had volgens een douanewoordvoerder een "opmerkelijke geur" die niet overeenkwam met de 7 kilo koekjes die als inhoud was opgegeven.

6 uur geleden
Israël doodt op één dag zeker 78 Palestijnen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft maandag zeker 78 Palestijnen gedood in de Gazastrook. Dat meldt Al Jazeera op basis van Palestijnse bronnen.

7 uur geleden