Organisatie Tour onthult meer etappeplaatsen voor 2025
LILLE (ANP) - De eerste drie etappes van de Ronde van Frankrijk in 2025 zijn bekend. In tegenstelling tot de vorige vijf Tours krijgen in dat jaar de sprinters weer eens de kans de eerste gele trui te pakken, zei Tourdirecteur Christian Prudhomme bij de presentatie.
Eerder was al bekendgemaakt dat de Tour in dat jaar start in de Noord-Franse stad Lille. De eerste etappe op 5 juli 2025 is 185 kilometer lang en heeft de start en finish in Lille. De renners moeten wel een paar heuveltjes over, maar ze krijgen geen kasseien uit Parijs-Roubaix onder de wielen.
De tweede rit gaat over 209 kilometer van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer. Hierin moeten de renners in de laatste 10 kilometer over de Côte de Saint-Etienne-au-Mont en de Côte d'Outreau.
Wind
Het peloton vertrekt de dag erna voor de derde etappe vanuit Valenciennes naar Duinkerke. De rit heeft een lengte van 172 kilometer. "De richting van de wind zal het scenario bepalen: óf het peloton splitst zich in verschillende groepen, óf we gaan op weg naar een massasprint", aldus wedstrijdorganisator ASO.
De vierde etappe start in Amiens. De organisatie heeft nog niet bekendgemaakt waar deze rit zal eindigen.
Het volledige schema voor de Tour van 2025 wordt volgend jaar oktober bekendgemaakt. De Ronde van Frankrijk begint komend jaar in het Italiaanse Florence. Vorig jaar begon de Tour in het Deense Kopenhagen en afgelopen zomer in het Spaanse Bilbao. Vanwege de Olympische Spelen eindigt de Tour in 2024 in Nice en niet in Parijs.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
8 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
10 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
14 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
18 uur geleden