Organisatie Tour maakt afdalingen op verzoek minder gevaarlijk
BILBAO (ANP) - Mede op verzoek van rennersvakbond CPA worden er door de organisatie van de Tour de France extra maatregelen genomen om de afdalingen kort voor de finish in de veertiende en zeventiende etappe veiliger te maken. Dat gebeurt naar aanleiding van het overlijden van de Zwitserse wielrenner Gino Mäder, die twee weken geleden aan de gevolgen van een val in een afdaling in de Ronde van Zwitserland overleed.
"Ik ben blij dat ik kan melden dat er met de Tourorganisatie, de in de AIGCP verzamelde ploegen en de UCI is gesproken", meldt oud-coureur Adam Hansen, de voorzitter van de CPA, op Twitter. "De renners zullen via audio-signalen worden gewaarschuwd voor gevaarlijke bochten. Er is nieuw asfalt, wat een grote zorg was bij de renners, en er is extra beveiliging op gevaarlijke punten."
Hansen komt zelf naar de Tour om vooraf de bewuste afdalingen te fietsen en te filmen. De beelden gaat hij uploaden zodat renners vooraf kunnen zien hoe de weg erbij ligt. "Zo hoop ik hun grootste zorgen weg te nemen", aldus Hansen.
De internationale wielrenunie UCI presenteert vrijdag in Bilbao het in samenwerking met alle betrokkenen samengestelde pakket om het wielrennen veiliger te maken. In de Baskische stad begint een dag later de Tour de France.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden