Organisatie Tour maakt afdalingen op verzoek minder gevaarlijk
BILBAO (ANP) - Mede op verzoek van rennersvakbond CPA worden er door de organisatie van de Tour de France extra maatregelen genomen om de afdalingen kort voor de finish in de veertiende en zeventiende etappe veiliger te maken. Dat gebeurt naar aanleiding van het overlijden van de Zwitserse wielrenner Gino Mäder, die twee weken geleden aan de gevolgen van een val in een afdaling in de Ronde van Zwitserland overleed.
"Ik ben blij dat ik kan melden dat er met de Tourorganisatie, de in de AIGCP verzamelde ploegen en de UCI is gesproken", meldt oud-coureur Adam Hansen, de voorzitter van de CPA, op Twitter. "De renners zullen via audio-signalen worden gewaarschuwd voor gevaarlijke bochten. Er is nieuw asfalt, wat een grote zorg was bij de renners, en er is extra beveiliging op gevaarlijke punten."
Hansen komt zelf naar de Tour om vooraf de bewuste afdalingen te fietsen en te filmen. De beelden gaat hij uploaden zodat renners vooraf kunnen zien hoe de weg erbij ligt. "Zo hoop ik hun grootste zorgen weg te nemen", aldus Hansen.
De internationale wielrenunie UCI presenteert vrijdag in Bilbao het in samenwerking met alle betrokkenen samengestelde pakket om het wielrennen veiliger te maken. In de Baskische stad begint een dag later de Tour de France.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
3 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
5 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
14 uur geleden