Organisatie tevreden, zwijgt over incidenten rond Winterspelen
BEIJING (ANP) - De organisatoren van de Olympische Spelen hebben kort voor de sluitingsceremonie hun tevredenheid geuit over het verloop van het evenement in Beijing, ondanks de beperkingen vanwege het coronavirus. Over de incidenten rond deze Winterspelen hield de Chinese organisatie zich stil.
Voorzitter Cai Qi van het organisatiecomité omschreef het evenement als "fantastisch, buitengewoon en uitstekend" en noemde de strenge coronamaatregelen "een doeltreffend voorbeeld voor andere internationale evenementen". Een woordvoerder van de organisatie voegde daaraan toe: "we hebben Olympische Spelen georganiseerd die de geschiedenis zullen ingaan".
Over de incidenten op deze Spelen, zoals de dopingzaak van de Russische kunstschaatsster Kamila Valieva, spraken de organisatoren zich niet uit. Ook op de affaire voorafgaand aan de Spelen rond de Chinese tennisster Peng Shuai kwam geen commentaar. Zij beschuldigde een hooggeplaatste politicus van aanranding, waarna een tijdje niets meer van haar werd vernomen. Peng Shuai was weer in het openbaar te zien nadat ze de beschuldiging had ingetrokken en ontkende de aantijgingen te hebben gedaan.
De tennisster had tijdens de Spelen een ontmoeting met voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité. Op vragen over de zaak-Peng zei atletenvertegenwoordiger Yang Yang van het organisatiecomité: "ik wil niet op details per individueel geval ingaan".
Meer uit Sport
LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
19 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geleden