Organisatie tevreden, zwijgt over incidenten rond Winterspelen
BEIJING (ANP) - De organisatoren van de Olympische Spelen hebben kort voor de sluitingsceremonie hun tevredenheid geuit over het verloop van het evenement in Beijing, ondanks de beperkingen vanwege het coronavirus. Over de incidenten rond deze Winterspelen hield de Chinese organisatie zich stil.
Voorzitter Cai Qi van het organisatiecomité omschreef het evenement als "fantastisch, buitengewoon en uitstekend" en noemde de strenge coronamaatregelen "een doeltreffend voorbeeld voor andere internationale evenementen". Een woordvoerder van de organisatie voegde daaraan toe: "we hebben Olympische Spelen georganiseerd die de geschiedenis zullen ingaan".
Over de incidenten op deze Spelen, zoals de dopingzaak van de Russische kunstschaatsster Kamila Valieva, spraken de organisatoren zich niet uit. Ook op de affaire voorafgaand aan de Spelen rond de Chinese tennisster Peng Shuai kwam geen commentaar. Zij beschuldigde een hooggeplaatste politicus van aanranding, waarna een tijdje niets meer van haar werd vernomen. Peng Shuai was weer in het openbaar te zien nadat ze de beschuldiging had ingetrokken en ontkende de aantijgingen te hebben gedaan.
De tennisster had tijdens de Spelen een ontmoeting met voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité. Op vragen over de zaak-Peng zei atletenvertegenwoordiger Yang Yang van het organisatiecomité: "ik wil niet op details per individueel geval ingaan".
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
14 uur geleden