Organisatie tevreden over verloop Pride Walk
AMSTERDAM (ANP) - Bij het Centraal Station in Amsterdam zijn zaterdag tegen 17.00 uur de laatste deelnemers van de Pride Walk aangekomen, waarmee de optocht voor gelijke rechten voor de hele regenboogcommunity ten einde is gekomen.
De kleurige tocht begon met zeker 5000 mensen in het Martin Luther Kingpark in Amsterdam, maar onderweg langs de Rijnstraat, het Frederiksplein, de Reguliersbreestraat en het Rokin sloten nog veel meer mensen zich aan.
"De Pride Walk verliep voorspoedig, gezellig en vlot", aldus de zegsman namens de organisatie. "Veel deelnemers kregen een gevoel van 'wauw, we kunnen laten zien dat we zijn wie we zijn'. Het leuke van de Pride Walk is dat alle kleuren van de regenboogcommunity vertegenwoordigd waren. Iedereen kon duidelijk laten zien waar we voor staan: dat we respect tonen met en voor elkaar."
De Pride Walk was een van de weinige grotere evenementen tijdens deze editie van Pride Amsterdam, waarvan het programma dit jaar opnieuw sober is vanwege corona. Zo zijn er geen plein- en straatfeesten en ook is er geen botenparade, doorgaans het klapstuk van de grote lhbti-week. "Met deze ingetogen versie van de Pride kwam de inhoudelijke boodschap van de Pride Walk meer dan ooit naar voren. Het was indrukwekkender dan ooit. Misschien was het ook wel de meest beladen editie, hoorden we van deelnemers, gezien recente gebeurtenissen in Hongarije, Georgië en in ons eigen land."
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
5 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden