Organisatie: sterke toename daklozen plattelandsgebieden Engeland
LONDEN (ANP/AFP) - Het aantal dakloze mensen in plattelandsgebieden van Engeland is in de afgelopen jaren sterk toegenomen. Dat stelt een organisatie die zich inzet voor mensen die dakloos zijn in een rapport. De stijging komt door de hoge inflatie, waardoor mensen moeite hebben om rekeningen en huur te betalen, terwijl ook de huizenprijzen hard zijn gestegen. Verder is er een groot gebrek aan sociale huisvesting.
Volgens de Campaign to Protect Rural England (CPRE) is het aantal daklozen in plattelandsgebieden gestegen van 17.212 in 2018 naar 24.143 in 2023. Veel mensen leven in tentjes in weilanden, bossen of andere tijdelijke onderkomens zoals leegstaande boerderijgebouwen. Daklozen op het platteland zijn volgens de organisatie ook veel meer aan het publieke zicht onttrokken, in tegenstelling tot mensen die op straat in steden leven.
"De sterke stijging van het aantal daklozen in landelijk gebied laat de werkelijke impact zien van de recordhoge huizenprijzen en de enorm lange wachttijden voor sociale huurwoningen", aldus de organisatie.
Andere factoren
De CPRE wijst ook op de sterk gestegen hypotheekrente, verlagingen van uitkeringen en de toename van verhuur van vakantiewoningen op het platteland als oorzaken van het probleem. Ook hebben dakloze mensen op het platteland minder makkelijk toegang tot hulp, zoals noodopvang om te overnachten.
De situatie is volgens de CPRE het meest ernstig in de omgeving van de plaats Boston in het westen van Engeland. Daarna komt de plaats Bedford, ter noorden van Londen, gevolgd door het district North Devon in het zuidwesten van Engeland.
Voedselbanken
Ook andere instellingen waarschuwen voor een sterke stijging van dakloosheid en armoede in Engeland. Zo stelt het grootste netwerk van voedselbanken, The Trussell Trust, dat de drukte nog nooit eerder zo groot was en dat wordt gevreesd voor de moeilijkste winter ooit.
Een andere organisatie schat dat er in Engeland afgelopen jaar iedere nacht gemiddeld meer dan 309.000 mensen dakloos waren, waarvan het merendeel in tijdelijke opvang verbleef. Dat waren er meer dan 271.000 in 2022, aldus liefdadigheidsinstelling Charity. Het werkelijke aantal ligt waarschijnlijk hoger vanwege zogeheten "verborgen dakloosheid", waarbij dakloze mensen bijvoorbeeld bij familie of vrienden tijdelijk op de bank slapen.
Meer uit Financieel
CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiƫn in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
8 uur geleden