Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie Spelen schroeft beveiliging op na veldbestorming

Organisatie Spelen schroeft beveiliging op na veldbestorming

PARIJS (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van Parijs schroeft het aantal beveiligers rond voetbalwedstrijden in speelstad Saint-Étienne op. Daarmee reageert beveiligingsdirecteur Bruno Le Ray op de veldbestorming tijdens Argentinië - Marokko (1-2) woensdag, waar de beveiligers niet direct een antwoord op hadden.

"We bagatelliseren de gebeurtenissen van gisteren niet", zei Le Ray. Daarom wil hij zorgen voor meer beveiligers, die beter getraind zijn. Ook moeten er meer dranghekken komen. Met name in Saint-Étienne is dat nodig, omdat het veld daar makkelijker te betreden is dan op andere plekken.

Deze Spelen zijn onder meer door een verhoogde terreurdreiging al zwaarder beveiligd. 17.000 agenten worden ingezet op zo'n veertig wedstrijdlocaties en zo'n honderd andere locaties, zoals het olympisch dorp.

Na de late 2-2 van Argentinië kwamen supporters van Marokko het veld op. Daarop werd het duel ongeveer twee uur lang onderbroken, terwijl er nog maar enkele minuten te spelen waren. Bij de hervatting werd de gelijkmaker afgekeurd om buitenspel, waardoor Marokko het chaotische openingsduel toch won.

Meer uit Sport

Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

36 minuten geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

2 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

4 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

8 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

9 uur geleden
Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

17 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

18 uur geleden