Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie Spelen schroeft beveiliging op na veldbestorming

Organisatie Spelen schroeft beveiliging op na veldbestorming

PARIJS (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van Parijs schroeft het aantal beveiligers rond voetbalwedstrijden in speelstad Saint-Étienne op. Daarmee reageert beveiligingsdirecteur Bruno Le Ray op de veldbestorming tijdens Argentinië - Marokko (1-2) woensdag, waar de beveiligers niet direct een antwoord op hadden.

"We bagatelliseren de gebeurtenissen van gisteren niet", zei Le Ray. Daarom wil hij zorgen voor meer beveiligers, die beter getraind zijn. Ook moeten er meer dranghekken komen. Met name in Saint-Étienne is dat nodig, omdat het veld daar makkelijker te betreden is dan op andere plekken.

Deze Spelen zijn onder meer door een verhoogde terreurdreiging al zwaarder beveiligd. 17.000 agenten worden ingezet op zo'n veertig wedstrijdlocaties en zo'n honderd andere locaties, zoals het olympisch dorp.

Na de late 2-2 van Argentinië kwamen supporters van Marokko het veld op. Daarop werd het duel ongeveer twee uur lang onderbroken, terwijl er nog maar enkele minuten te spelen waren. Bij de hervatting werd de gelijkmaker afgekeurd om buitenspel, waardoor Marokko het chaotische openingsduel toch won.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

13 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

14 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

20 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

20 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

1 dag geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden