
Organisatie Spelen schroeft beveiliging op na veldbestorming
PARIJS (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van Parijs schroeft het aantal beveiligers rond voetbalwedstrijden in speelstad Saint-Étienne op. Daarmee reageert beveiligingsdirecteur Bruno Le Ray op de veldbestorming tijdens Argentinië - Marokko (1-2) woensdag, waar de beveiligers niet direct een antwoord op hadden.
"We bagatelliseren de gebeurtenissen van gisteren niet", zei Le Ray. Daarom wil hij zorgen voor meer beveiligers, die beter getraind zijn. Ook moeten er meer dranghekken komen. Met name in Saint-Étienne is dat nodig, omdat het veld daar makkelijker te betreden is dan op andere plekken.
Deze Spelen zijn onder meer door een verhoogde terreurdreiging al zwaarder beveiligd. 17.000 agenten worden ingezet op zo'n veertig wedstrijdlocaties en zo'n honderd andere locaties, zoals het olympisch dorp.
Na de late 2-2 van Argentinië kwamen supporters van Marokko het veld op. Daarop werd het duel ongeveer twee uur lang onderbroken, terwijl er nog maar enkele minuten te spelen waren. Bij de hervatting werd de gelijkmaker afgekeurd om buitenspel, waardoor Marokko het chaotische openingsduel toch won.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
16 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
17 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
17 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
19 uur geleden