Organisatie Spelen onderzoekt veldbestorming bij duel Marokko
PARIJS (ANP/RTR) - De organisatoren van de Olympische Spelen in Parijs onderzoeken wat heeft geleid tot een veldinvasie tijdens de openingswedstrijd van het olympische voetbaltoernooi. "We werken samen met de relevante belanghebbenden om de oorzaken te begrijpen en passende maatregelen te nemen", melden ze over het duel tussen Argentinië en Marokko.
Het publiek in Saint-Étienne, waaronder veel Franse Marokkanen, keerde zich tegen de Argentijnse ploeg. Ajax-doelman Gerónimo Rulli was twee keer gepasseerd door Soufiane Rahimi, kort voor rust en snel na de pauze uit een strafschop (0-2). In de 68e minuut deed Giuliano Simeone iets terug, waarna Cristian Medina een kwartier in de extra tijd alsnog voor de 2-2 zorgde. Dat leidde tot gegooi met voorwerpen vanaf de tribunes en toeschouwers op het veld.
De wedstrijd lag daarna twee uur lang stil en de gelijkmaker werd alsnog afgekeurd, omdat er van buitenspel sprake bleek. De Argentijnen spreken schande van de gebeurtenissen en zijn naar wereldvoetbalbond FIFA gestapt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
1 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
22 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
22 uur geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
22 uur geleden