Organisatie protestmars Egypte: zo'n 35 Nederlanders aangehouden
CAÏRO (ANP) - Een groep van zo'n 35 Nederlanders die in Egypte wil deelnemen aan een protestmars voor Gaza is vrijdag en in de nacht naar zaterdag aangehouden. Dat zegt een woordvoerster van de Nederlandse delegatie van de Global March to Gaza. Zij laat weten dat ze met bussen zijn teruggebracht naar onder meer Caïro.
Voor zover zij weet zit niemand van de Nederlanders meer vast. De groep, evenals honderden mensen uit andere landen, werd vrijdag bij twee tolwegovergangen tussen Caïro en Ismaïlia tegengehouden. Daar moesten ze paspoorten inleveren en uren in de zon blijven wachten zonder eten of drinken. Sommigen zijn vervolgens door politie en "knokploegen" mishandeld, stelt de woordvoerster. De mensen zijn daarna in bussen gezet. Een deel werd direct naar het Tahrirplein in de Egyptische hoofdstad gebracht, anderen moesten eerst een bedrag van zo'n 50 euro per persoon betalen voordat de bus doorreed.
Volgens de woordvoerster zijn nog ongeveer 65 Nederlanders in Egypte die willen deelnemen aan de mars, die eigenlijk dit weekend zou worden gehouden van El Arish naar de grensovergang met Gaza bij Rafah. Ze laat weten dat de mars niet wordt gehouden zolang Egypte geen goedkeuring geeft. Maar volgens haar zijn er wel andere plannen, al wil ze daar om veiligheidsredenen niet over in detail treden. Voor de Nederlandse deelnemers is zaterdag nu vooral een rustdag.
Eerder deze week zijn op het vliegveld van Caïro al Nederlanders die wilden deelnemen aan de mars vastgehouden en het land uitgezet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
19 uur geleden