Organisatie protest Ahoy: arrestatiebevel Netanyahu niet genoeg
ROTTERDAM (ANP) - Het nieuws over het arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is ook de betogers bij de wapenbeurs in Ahoy ter ore gekomen. Een woordvoerster van de coalitie Verzet Tegen Oorlog, een van de demonstrerende partijen, noemt het bevel "terecht, maar niet genoeg". "Het probleem is niet Netanyahu of wie er aan het hoofd staat van de staat Israël. Het probleem is de staat Israël."
Ze noemt de ontwikkelingen "een stap". "Of het een stap in de goede richting is, weet ik niet. Want het gaat Palestina geen bevrijding brengen. Het verzet gaat Palestina vrijheid geven", aldus de woordvoerster. "Israëliërs die vrede willen, willen niet per se gerechtigheid. Wij staan voor gerechtigheid en dat is dat Palestina van de rivier tot aan de zee vrij is."
Het ICC in Den Haag heeft de arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen Netanyahu en de Israëlische voormalige minister van Defensie Yoav Gallant vanwege vermeende oorlogsmisdaden in de Gazastrook.
Meer uit Binnenland
JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
4 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
5 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
6 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
8 uur geleden