Organisatie Parkpop 'heel tevreden' over eerste editie Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Directeur Guus Dutrieux is enkele uren na de start van Parkpop in Den Haag "heel tevreden" over het verloop van het festival tot dusver. Volgens de organisator trekt de op jongeren gerichte line-up het gehoopte jongere publiek en daarnaast lijkt het gratis festival dit keer ook meer in trek te zijn bij mensen van buiten de hofstad.
"Ik ben heel tevreden. De opkomst is boven verwachting", zegt Dutrieux vanaf het festivalterrein tegen het ANP. De directeur weet niet precies hoeveel mensen er zijn, omdat dat niet wordt bijgehouden. "Maar als ik zo rondkijk dan zie ik dat het wel ongeveer gelijk is aan wat we op het Zuiderpark hadden rond hetzelfde tijdstip."
De directeur ziet dat er meer jongeren naar de jubileumeditie van het 40-jarige festival zijn gekomen. Dat was wat de organisatie voor ogen had door artiesten als Froukje, Maan en Donnie te programmeren, sterren die vooral populair zijn onder jongeren.
Anouk
Het is de bedoeling om het festival vanaf nu altijd op het Malieveld te organiseren, zegt hij. "Ja, dat is zeker de intentie. We moeten nog evalueren, maar het is wel het idee." De kosten voor het evenement konden dit jaar gedrukt worden door samen te werken met het concert van Anouk dat zaterdagavond plaatsvond op het veld. "We verkopen geen kaarten, maar artiesten worden wel duurder. Dan moet je efficiënt denken en dit was een goede oplossing."
Over het personeelstekort waar alle festivals mee lijken te kampen, zegt Dutrieux dat ook Parkpop daarmee te maken had, maar dat er genoeg mensen zijn gevonden.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
20 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
22 minuten geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
23 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
36 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".
2 uur geleden