Organisatie Parkpop 'heel tevreden' over eerste editie Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Directeur Guus Dutrieux is enkele uren na de start van Parkpop in Den Haag "heel tevreden" over het verloop van het festival tot dusver. Volgens de organisator trekt de op jongeren gerichte line-up het gehoopte jongere publiek en daarnaast lijkt het gratis festival dit keer ook meer in trek te zijn bij mensen van buiten de hofstad.
"Ik ben heel tevreden. De opkomst is boven verwachting", zegt Dutrieux vanaf het festivalterrein tegen het ANP. De directeur weet niet precies hoeveel mensen er zijn, omdat dat niet wordt bijgehouden. "Maar als ik zo rondkijk dan zie ik dat het wel ongeveer gelijk is aan wat we op het Zuiderpark hadden rond hetzelfde tijdstip."
De directeur ziet dat er meer jongeren naar de jubileumeditie van het 40-jarige festival zijn gekomen. Dat was wat de organisatie voor ogen had door artiesten als Froukje, Maan en Donnie te programmeren, sterren die vooral populair zijn onder jongeren.
Anouk
Het is de bedoeling om het festival vanaf nu altijd op het Malieveld te organiseren, zegt hij. "Ja, dat is zeker de intentie. We moeten nog evalueren, maar het is wel het idee." De kosten voor het evenement konden dit jaar gedrukt worden door samen te werken met het concert van Anouk dat zaterdagavond plaatsvond op het veld. "We verkopen geen kaarten, maar artiesten worden wel duurder. Dan moet je efficiënt denken en dit was een goede oplossing."
Over het personeelstekort waar alle festivals mee lijken te kampen, zegt Dutrieux dat ook Parkpop daarmee te maken had, maar dat er genoeg mensen zijn gevonden.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
15 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
18 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden