Organisatie overweegt Alternatieve Elfstedentocht te verplaatsen
WEISSENSEE (ANP) - De organisatie van de Alternatieve Elfstedentocht wil de marathon voor profs over 200 kilometer op de Weissensee komend jaar flexibeler inplannen. Zo moet de kans toenemen dat de tocht gehouden kan worden. Dinsdag werd de marathon voor profs voor de vijfde keer in de geschiedenis geschrapt, en voor het eerst om te zacht weer.
Hendrik-Jan van den Bogaart, voorzitter van de Alternatieve Elfstedentocht, legt uit dat de afgelopen twee weken het ijs op de Weissensee regelmatig goed genoeg was voor een marathon voor de profs. Maar net op het moment dat de Alternatieve Elfstedentocht voor de topmarathonschaatsers op het programma stond, woensdag of donderdag, zijn de temperaturen te hoog en wordt er ijsregen verwacht. In het vervolg moet er meer ruimte komen om te schuiven in die planning, stelt Van den Bogaart.
Ondertussen overweegt de KNSB om een 200 kilometer-wedstrijd voor profs in het Zweedse Lulea te houden in plaats van op de Weissensee. "Maar de naam Alternatieve Elfstedentocht is niet van ons, dus die blijft op de Weissensee", zegt competitieleider Geert-Jan Muskens.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden