Organisatie overweegt Alternatieve Elfstedentocht te verplaatsen
WEISSENSEE (ANP) - De organisatie van de Alternatieve Elfstedentocht wil de marathon voor profs over 200 kilometer op de Weissensee komend jaar flexibeler inplannen. Zo moet de kans toenemen dat de tocht gehouden kan worden. Dinsdag werd de marathon voor profs voor de vijfde keer in de geschiedenis geschrapt, en voor het eerst om te zacht weer.
Hendrik-Jan van den Bogaart, voorzitter van de Alternatieve Elfstedentocht, legt uit dat de afgelopen twee weken het ijs op de Weissensee regelmatig goed genoeg was voor een marathon voor de profs. Maar net op het moment dat de Alternatieve Elfstedentocht voor de topmarathonschaatsers op het programma stond, woensdag of donderdag, zijn de temperaturen te hoog en wordt er ijsregen verwacht. In het vervolg moet er meer ruimte komen om te schuiven in die planning, stelt Van den Bogaart.
Ondertussen overweegt de KNSB om een 200 kilometer-wedstrijd voor profs in het Zweedse Lulea te houden in plaats van op de Weissensee. "Maar de naam Alternatieve Elfstedentocht is niet van ons, dus die blijft op de Weissensee", zegt competitieleider Geert-Jan Muskens.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
11 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
16 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
17 uur geleden