Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie: noodtoestand Tokio leidt tot veilige Spelen

Organisatie: noodtoestand Tokio leidt tot veilige Spelen

TOKIO (ANP) - De organisatie van de Olympische Spelen in Tokio ziet in het uitroepen van de noodtoestand geen belemmering voor de voorbereidingen op het mondiale sportevenement. Volgens de Japanners is het goed dat nu wordt ingegrepen. "Dit biedt Tokio 2020 de mogelijkheid om plannen te maken voor veilige Spelen komende zomer", zegt de organisatie tegen de BBC. "We gaan door met de voorbereidingen."

Iets minder dan tweehonderd dagen voor de start van de Spelen riep de Japanse overheid de noodtoestand uit in de regio Tokio en drie omliggende gebieden. Volgens premier Yoshihide Suga is dat nodig om het weer toenemende aantal dagelijkse coronagevallen terug te dringen. Zo moet de horeca iedere avond al om 19.00 stoppen met het schenken van alcohol en een uur later de deuren sluiten. Na 20.00 uur moeten de inwoners van Tokio en de omliggende regio's zoveel mogelijk binnenblijven.

De maatregelen gaan vrijdag in en gelden in ieder geval tot 7 februari. Japan heeft te maken met relatief lage coronacijfers. In het gastland van de Spelen zijn vooralsnog ruim 3600 mensen overleden aan Covid-19. De snelheid waarmee het aantal besmettingen en doden toeneemt, baart de overheid echter zorgen. Shinzo Abe, de voorganger van Suga als premier, riep in april vorig jaar ook al eens de noodtoestand uit.

Olympische vlam

De toorts waarmee de olympische vlam door Japan gaat trekken, zou de komende weken aan het publiek worden getoond in enkele steden om Tokio heen. Die tentoonstellingen zijn voor de rest van deze maand echter geschrapt. De organisatie wil daarmee voorkomen dat veel mensen bij elkaar komen en het virus zich kan verspreiden.

De olympische vlam legt vanaf 25 maart een route af door alle 47 regio's van het Aziatische land en komt op 23 juli aan in Tokio, waar dan de openingsceremonie van de met een jaar uitgestelde Spelen moet worden gehouden.

Meer uit Sport

Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

40 minuten geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

4 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

6 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

21 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

21 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden