Organisatie INLIA helpt COA met opvang asielzoekers Ter Apel
GRONINGEN (ANP) - Nu de opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel opnieuw overvol is, helpt de kerkelijke netwerkorganisatie INLIA in de zoektocht naar onderdak. Deze week heeft de organisatie al enkele asielzoekers kunnen onderbrengen en momenteel lopen er gesprekken met het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) voor meer mogelijke opvangplekken, zegt directeur John van Tilborg.
"De afgelopen dagen ging het om kleine aantallen, twee mensen hier, drie mensen daar", vertelt Van Tilborg. De netwerkorganisatie helpt sinds augustus 2022 met zoeken naar opvangplaatsen voor asielzoekers die niet in Ter Apel terechtkunnen. Ook met de huidige overloop van het aanmeldcentrum is de organisatie bereid om bij te springen. "We hopen op korte termijn meer mensen onder te kunnen brengen. Of we daarin gaan slagen, kan ik nog niet zeggen. Maar we werken er hard aan."
Van Tilborg streeft naar "tientallen" plekken op locaties als kerken, sportscholen en hotels. Die zijn voornamelijk in het noorden van het land, maar de organisatie heeft ook contacten met kerken in onder meer de Randstad. Deze week vindt er bijvoorbeeld overleg plaats met "een fors aantal kerken" voor uitbreiding van bestaande opvangplekken of het inrichten van nieuwe ruimtes. "We kijken wat we kunnen doen."
De organisatie wordt benaderd door het COA maar kijkt ook zelf waar zij kan bijspringen. INLIA heeft naar eigen zeggen de afgelopen twee jaar zo'n 145.000 overnachtingen voor het COA geregeld.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
11 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
13 uur geleden