
Organisatie festival 'geschokt' door dodelijk steekincident
AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van het festival Solid Grooves zegt geschokt te zijn door het dodelijke steekincident dat zondagavond op het festivalterrein plaatsvond. "We tasten in het duister over het hoe en waarom", staat in een verklaring op de website. "Onze gedachten gaan naar de slachtoffers, hun naasten en ooggetuigen van dit heftige incident."
Bij de steekpartij kwam zondagavond laat een 21-jarige man uit Diemen om het leven. Volgens de politie kwamen rond 21.20 uur de eerste meldingen binnen dat bij een ruzie op het festivalterrein was gestoken.
Behalve het dodelijke slachtoffer raakten twee andere festivalgangers gewond. Het gaat om een 22-jarige man uit Nieuwegein en een man van 24 jaar uit Amsterdam. Zij liggen nog in het ziekenhuis, maar zijn niet in levensgevaar.
Aanhoudingen
Op en rond het festivalterrein werden zondagavond twee verdachten aangehouden vanwege mogelijke betrokkenheid bij het dodelijke steekincident. Zij zitten nog steeds vast, meldt de politie maandag. De twee verdachten zijn allebei 20 jaar en wonen in Amsterdam. Hun rol bij de steekpartij wordt onderzocht.
De politie doet onderzoek naar de aanleiding van het steekincident en de precieze toedracht. Mensen die iets hebben gezien of beelden hebben gemaakt van wat aan het incident is voorafgegaan, worden opgeroepen zich te melden bij de politie. Op sociale media gaat een video rond van een vechtpartij die op het festivalterrein zou zijn, maar niet duidelijk is wie de beelden heeft gemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de gezamenlijke verklaring van ministers van NAVO-landen en defensiebedrijven staan geen meetbare doelen, geeft defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) toe. "Het kan ook bijna niet" om concrete afspraken te maken over bijvoorbeeld het aantal geproduceerde tanks.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politiecommandant Willem Woelders kan nog niet zeggen of de brand en grote stroomstoring aan het spoor te maken hebben met de NAVO-top. De politie meldde eerder al rekening te houden met een misdrijf. "Er is brand geweest, er zijn mogelijk spullen gebruikt om dat te doen. Dus dat neigt naar opzet." Woelders zegt "nog geen enkele indicatie" te hebben dat er sprake is geweest van sabotage. "We zoeken breed naar waar die sporen op duiden."
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de brand langs het spoor in Amsterdam zijn 25 stroomkabels over een lengte van 30 meter verbrand, meldt ProRail. Een van de kabels is een zogenoemde 3kV-kabel die essentieel is voor de energievoorziening van de trein. Alle kabels moeten volledig worden vervangen en vervolgens een voor een worden getest, aldus ProRail. De verwachting is dat het treinverkeer van en naar Schiphol vanuit Utrecht en Amsterdam tot zeker 23.00 uur dinsdagavond is verstoord.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) is "heel sceptisch" over de bewering van Spanje dat het de NAVO-doelen ook met minder geld kan halen. Dat land stelt dat een wat lossere formulering ruimte laat om de militaire doelen te halen binnen zelf te bepalen financiƫle kaders.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig verboden om water op te pompen of scheppen uit sloten en singels in delen van de gemeenten De Bilt, Zeist en Utrechtse Heuvelrug. Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden heeft daartoe besloten vanwege de droogte. Het oppompen van slootwater voor vee en brandbestrijding is nog wel toegestaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie neemt de mogelijkheid dat er een directe relatie is met de NAVO-top mee in het onderzoek naar de kapotte stroomkabels rondom Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van demissionair minister David van Weel (Veiligheid en Justitie) over de treinverstoringen van en naar Schiphol. De politie houdt rekening met een misdrijf.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Treinen van DB Cargo, de grootste goederenvervoerder in Europa, kunnen de Rotterdamse haven niet in of uit vanwege een blokkade van de goederensporen. Dat laat een woordvoerder van het concern weten. Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn sinds dinsdagmiddag op het spoor bij de haven van Rotterdam, waaronder bij Pernis.
1 uur geleden