Organisatie F1-race Melbourne schrikt van toeschouwers op de baan
MELBOURNE (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 gaat onderzoeken hoe het kan dat toeschouwers al voor het einde van de race op de baan stonden. Directeur Andrew Westacott zegt in Australische media dat de organisatie alle camerabeelden de komende weken nauwgezet gaat bestuderen. "Motorsport is gevaarlijk. Het had gruwelijk mis kunnen gaan", aldus Westacott, die een groot onderzoek aankondigde.
In totaal 444.631 toeschouwers, een record in de Formule 1, bezochten de afgelopen dagen stratencircuit Albert Park in Melbourne. Ze zagen Max Verstappen zondag na een chaotische race als winnaar worden afgevlagd. De grand prix werd maar liefst drie keer stilgelegd na crashes en eindigde achter de safetycar.
Al voordat Verstappen en de andere coureurs werden afgevlagd, stonden toeschouwers op de baan. Zij waren aan het einde van het rechte stuk langs een omheining gekomen en klommen in de hekken pal langs het asfalt. De organisatie moest zich na de race daarvoor verantwoorden bij de stewards. Die eisten een nieuw en verbeterd veiligheidsplan om herhaling te voorkomen. De organisatie beloofde hier uiterlijk 30 juni mee te komen.
Zaak voorleggen
De stewards gaan de zaak ook voorleggen aan het bestuur van de internationale autosportfederatie FIA. Die moet bepalen of verder onderzoek nodig is en of de Australische organisatie bestraft moet worden.
In Melbourne mogen toeschouwers na afloop van de Formule 1-race het circuit op, onder meer om de podiumceremonie van dichtbij mee te maken. Ze deden dat zondag echter al voordat ze daar toestemming voor hadden gekregen. Daardoor ontstonden gevaarlijke situaties. Sommige toeschouwers wisten ook bij de Haas-auto van Nico Hülkenberg te komen, die in de uitloopronde op het circuit was stilgevallen. Ze liepen langs de auto terwijl daarop een rood licht knipperde, ten teken dat de Haas mogelijk nog onder stroom stond. "Dit alles zorgde voor gevaar voor de toeschouwers, officials en de coureurs", aldus de stewards.
Toeschouwer gewond
Eén toeschouwer raakte op de tribune gewond toen hij een brokstuk van de auto van Kevin Magnussen tegen zijn arm kreeg. Hij liep een snee in zijn onderarm op. Het brokstuk was over de hekken gevlogen toen de Deense coureur met zijn Haas hard de omheining raakte. De auto verloor daarbij een achterband en liep veel schade op.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
2 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
16 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
20 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
23 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
1 dag geleden