Organisatie F1-race Melbourne schrikt van toeschouwers op de baan
MELBOURNE (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 gaat onderzoeken hoe het kan dat toeschouwers al voor het einde van de race op de baan stonden. Directeur Andrew Westacott zegt in Australische media dat de organisatie alle camerabeelden de komende weken nauwgezet gaat bestuderen. "Motorsport is gevaarlijk. Het had gruwelijk mis kunnen gaan", aldus Westacott, die een groot onderzoek aankondigde.
In totaal 444.631 toeschouwers, een record in de Formule 1, bezochten de afgelopen dagen stratencircuit Albert Park in Melbourne. Ze zagen Max Verstappen zondag na een chaotische race als winnaar worden afgevlagd. De grand prix werd maar liefst drie keer stilgelegd na crashes en eindigde achter de safetycar.
Al voordat Verstappen en de andere coureurs werden afgevlagd, stonden toeschouwers op de baan. Zij waren aan het einde van het rechte stuk langs een omheining gekomen en klommen in de hekken pal langs het asfalt. De organisatie moest zich na de race daarvoor verantwoorden bij de stewards. Die eisten een nieuw en verbeterd veiligheidsplan om herhaling te voorkomen. De organisatie beloofde hier uiterlijk 30 juni mee te komen.
Zaak voorleggen
De stewards gaan de zaak ook voorleggen aan het bestuur van de internationale autosportfederatie FIA. Die moet bepalen of verder onderzoek nodig is en of de Australische organisatie bestraft moet worden.
In Melbourne mogen toeschouwers na afloop van de Formule 1-race het circuit op, onder meer om de podiumceremonie van dichtbij mee te maken. Ze deden dat zondag echter al voordat ze daar toestemming voor hadden gekregen. Daardoor ontstonden gevaarlijke situaties. Sommige toeschouwers wisten ook bij de Haas-auto van Nico Hülkenberg te komen, die in de uitloopronde op het circuit was stilgevallen. Ze liepen langs de auto terwijl daarop een rood licht knipperde, ten teken dat de Haas mogelijk nog onder stroom stond. "Dit alles zorgde voor gevaar voor de toeschouwers, officials en de coureurs", aldus de stewards.
Toeschouwer gewond
Eén toeschouwer raakte op de tribune gewond toen hij een brokstuk van de auto van Kevin Magnussen tegen zijn arm kreeg. Hij liep een snee in zijn onderarm op. Het brokstuk was over de hekken gevlogen toen de Deense coureur met zijn Haas hard de omheining raakte. De auto verloor daarbij een achterband en liep veel schade op.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
12 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
19 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
21 uur geleden