Organisatie F1-race Melbourne schrikt van toeschouwers op de baan
MELBOURNE (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 gaat onderzoeken hoe het kan dat toeschouwers al voor het einde van de race op de baan stonden. Directeur Andrew Westacott zegt in Australische media dat de organisatie alle camerabeelden de komende weken nauwgezet gaat bestuderen. "Motorsport is gevaarlijk. Het had gruwelijk mis kunnen gaan", aldus Westacott, die een groot onderzoek aankondigde.
In totaal 444.631 toeschouwers, een record in de Formule 1, bezochten de afgelopen dagen stratencircuit Albert Park in Melbourne. Ze zagen Max Verstappen zondag na een chaotische race als winnaar worden afgevlagd. De grand prix werd maar liefst drie keer stilgelegd na crashes en eindigde achter de safetycar.
Al voordat Verstappen en de andere coureurs werden afgevlagd, stonden toeschouwers op de baan. Zij waren aan het einde van het rechte stuk langs een omheining gekomen en klommen in de hekken pal langs het asfalt. De organisatie moest zich na de race daarvoor verantwoorden bij de stewards. Die eisten een nieuw en verbeterd veiligheidsplan om herhaling te voorkomen. De organisatie beloofde hier uiterlijk 30 juni mee te komen.
Zaak voorleggen
De stewards gaan de zaak ook voorleggen aan het bestuur van de internationale autosportfederatie FIA. Die moet bepalen of verder onderzoek nodig is en of de Australische organisatie bestraft moet worden.
In Melbourne mogen toeschouwers na afloop van de Formule 1-race het circuit op, onder meer om de podiumceremonie van dichtbij mee te maken. Ze deden dat zondag echter al voordat ze daar toestemming voor hadden gekregen. Daardoor ontstonden gevaarlijke situaties. Sommige toeschouwers wisten ook bij de Haas-auto van Nico Hülkenberg te komen, die in de uitloopronde op het circuit was stilgevallen. Ze liepen langs de auto terwijl daarop een rood licht knipperde, ten teken dat de Haas mogelijk nog onder stroom stond. "Dit alles zorgde voor gevaar voor de toeschouwers, officials en de coureurs", aldus de stewards.
Toeschouwer gewond
Eén toeschouwer raakte op de tribune gewond toen hij een brokstuk van de auto van Kevin Magnussen tegen zijn arm kreeg. Hij liep een snee in zijn onderarm op. Het brokstuk was over de hekken gevlogen toen de Deense coureur met zijn Haas hard de omheining raakte. De auto verloor daarbij een achterband en liep veel schade op.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
21 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
22 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
1 dag geleden