Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie F1-race Melbourne schrikt van toeschouwers op de baan

Organisatie F1-race Melbourne schrikt van toeschouwers op de baan

MELBOURNE (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 gaat onderzoeken hoe het kan dat toeschouwers al voor het einde van de race op de baan stonden. Directeur Andrew Westacott zegt in Australische media dat de organisatie alle camerabeelden de komende weken nauwgezet gaat bestuderen. "Motorsport is gevaarlijk. Het had gruwelijk mis kunnen gaan", aldus Westacott, die een groot onderzoek aankondigde.

In totaal 444.631 toeschouwers, een record in de Formule 1, bezochten de afgelopen dagen stratencircuit Albert Park in Melbourne. Ze zagen Max Verstappen zondag na een chaotische race als winnaar worden afgevlagd. De grand prix werd maar liefst drie keer stilgelegd na crashes en eindigde achter de safetycar.

Al voordat Verstappen en de andere coureurs werden afgevlagd, stonden toeschouwers op de baan. Zij waren aan het einde van het rechte stuk langs een omheining gekomen en klommen in de hekken pal langs het asfalt. De organisatie moest zich na de race daarvoor verantwoorden bij de stewards. Die eisten een nieuw en verbeterd veiligheidsplan om herhaling te voorkomen. De organisatie beloofde hier uiterlijk 30 juni mee te komen.

Zaak voorleggen

De stewards gaan de zaak ook voorleggen aan het bestuur van de internationale autosportfederatie FIA. Die moet bepalen of verder onderzoek nodig is en of de Australische organisatie bestraft moet worden.

In Melbourne mogen toeschouwers na afloop van de Formule 1-race het circuit op, onder meer om de podiumceremonie van dichtbij mee te maken. Ze deden dat zondag echter al voordat ze daar toestemming voor hadden gekregen. Daardoor ontstonden gevaarlijke situaties. Sommige toeschouwers wisten ook bij de Haas-auto van Nico Hülkenberg te komen, die in de uitloopronde op het circuit was stilgevallen. Ze liepen langs de auto terwijl daarop een rood licht knipperde, ten teken dat de Haas mogelijk nog onder stroom stond. "Dit alles zorgde voor gevaar voor de toeschouwers, officials en de coureurs", aldus de stewards.

Toeschouwer gewond

Eén toeschouwer raakte op de tribune gewond toen hij een brokstuk van de auto van Kevin Magnussen tegen zijn arm kreeg. Hij liep een snee in zijn onderarm op. Het brokstuk was over de hekken gevlogen toen de Deense coureur met zijn Haas hard de omheining raakte. De auto verloor daarbij een achterband en liep veel schade op.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

1 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

2 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

4 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

5 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

8 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden